Jediná branka za záda šikovného gólmana Vokurky padla z hokejky rakovnického Krejčího, který je ovšem hráčem Junioru a zde je několikátý rok na hostování. Utkání nedohrál Vyskočil, u něhož bylo podezření na vyhřezlou ploténku, nakonec to dopadlo dobře. Došlo i na střídání brankářů v domácí kase.

HC Rakovník – Junior Mělník 1:6 (0:0, 0:5, 1:1)

Zápas začal opatrně. Na úvod vytasil pěkný zákrok Pospíšil. Přesilovka Rakovníka nezafungovala ani jednou, i když byly pouze dvě za celý zápas. Hrálo se velmi korektně, oba týmy se soustředily pouze na hokej.

Nejaktivnější hráč domácích Bauer Vokurku nepřekonal, ani jeho nahrávkám nešli spoluhráči především z druhé lajny naproti. V obraně zmatkoval Šmíd, ale Pospíšil to jistil. Dá se říct, že Rakovník Mělníku stačil, ale hosté byli hokejovější.

To ale začali potvrzovat až ve druhé třetině, ve které také nasázeli domácím bůra. Když Douda neproměnil velkou šanci, rozjeli to hráči Junioru na Pospíšila a otevřeli skóre. Další dvě branky padly mezi 27. a 28. minutou. Při stavu 0:3 bylo jasné, kdo bude brát tři body.

Bez čtyř hráčů základní sestavy to nějak nešlo. V dresu hostí si zahrál i sám trenér, kterému je šestačtyřicet let a rozhodně nestál v koutě.

Čtvrtý hřebíček do rakve zatloukli hosté v oslabení, když využili svého brejku. Po hrubé chybě padl také pátý gól těsně před odchodem do kabin.

Poslední dvacetiminutovka už takové tempo neměla. Inu, komu by se chtělo hrát za stavu 0:5. Mělníku určitě ne. Možná i proto dostal Rakovník jedinou šanci, jak do sítě hostů zarýt alespoň památeční slabou malůvku Krejčím po spolupráci s Doudou – 1:5.
Co naplat, když hosté mermomocí chtěli odjet s pětigólovým rozdílem a navršili stav na konečných 1:6.

„Musíme sportovně uznat, že soupeř byl hokejovější a vyhrál zaslouženě. My jsme se v určitých fázích hry snažili držet krok, třeba v první třetině, a alespoň jsme bojovali. Bohužel, pokaždé není posvícení a podepsala se na nás také marodka. Příští týden už snad bude Kotál, Kounovský by měl být určitě. Návrat na trénink hlásil už i Hegenbart. Se Ságnerem bohužel počítat asi ještě nemůžeme. Děkujeme fanouškům, kteří po druhé třetině zůstali a skousli tuto porážku. Příště nám to třeba vyjde," zhodnotil domácí zápas vedoucí týmu Vladimír Soukup.

STATISTIKY: Branky: 52. Krejčí (Douda) – 21. Havel (Kašák), 28. Příhoda (Kašák), 30. Havel (Chvátal, Heran), 37. Nový (Boháček), 40. Vočadlo (Příhoda), 54. Příhoda (T. Fiala).
Rozhodčí: Švejda – Kovačík, Macháč. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 330.

Rakovník: Pospíšil (41. Burgr) – Mikeš, Krejčí, Vyskočil, Kříž, Šmíd, Vošta, Krpelan, Klaus, Douda, Ambroz, Nosek, O. Gebhart, M. Gebhart, Bauer, Grill, Pechanec, Král.

Mělník: Vokurka (Šrámek) – T. Fiala, Novák, Pokorný, Stinka, Nový, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Novotný, Boháček.

Poslední tři utkání: Vlašim – Rakovník, Rakovník – Jesenice, Příbram – Rakovník.