Domácí se ujali aktivity a až v páté minutě dali o sobě vědět i Rakovničtí. Mikeš projel po křídle a vyzkoušel pozornost brankáře. To se povedlo i Klausovi, ale domácí gólman se dobře rozchytal. V 7. minutě už zakročil i Jirátko. Když vyslal Kotál Kozáka, aby jel od půlky sám, zase se nenechal domácí strážce překonat.

To byla asi ta zásadní příčina porážky, neproměňování šancí. V 11. minutě zazvonila u Jirátka ještě tyč, ale po špatné rozehrávce za dalších sedm minut už nemohl nic dělat – 1:0.

Uběhlo jen 50 vteřin a Rakovník opět zaspal. Hloupý gól do šanty a bylo to 2:0. Před hvizdem k první přestávce trefili hosté ještě masku gólmana místo prázdného místa v brance.

Druhá třetina začala rakovnickým oslabením, ale nic z toho nebylo. Ve 23. minutě měli domácí trochu namále, když jel sám na branku Karel, ale zazvonila tyč. Hosté měli už víc ze hry, ale byli jen neproduktivní.

Kozák našel Karla a opět to nevyšlo. Ve 31. minutě vyšachovali Rakovničtí domácí obranu a z úhlu vypálil dělovku Klaus. Brankář by se určitě nestihl přemístit, jenže místo puku odletěla čepel a kotouč úplně změnil směr.

Aby toho nebylo málo, před odchodem do šaten trefili hosté ještě dvakrát rameno domácího lapače. Stále měl Rakovník navrch, ale čekání na gól bylo nekonečné. Ve 41. minutě, takže hned po přestávce, padla dost smolná branka. Puk letěl do tyče a od ní do brusle a za čáru – 3:0.

Popovice už se na nic jiného v poslední dvacetiminutovce nezmohly. Naopak krásnou akci s jedním dotekem předvedli Klaus, Kotál a Mikeš – 3:1. Ještě pár minut trefovali hosté pouze hráče stojící a bránící své brankoviště. Až přišla 52. minuta a Vyskočil předal puk benjamínkovi Lipoldovi, který snížil na 3:2.

Pak Vyskočil znovu poslal do brejku Kounovského, který jel sice od červené sám, ale branka mu byla malá. Na poslední minutku odvolal Tomáš Bodinger brankáře a velmi dobrá a nebezpečná střela vypadla brankáři domácích z rukavice – bohužel jen o pár centimetrů minula tyč. Stav se už nezměnil, změnilo se jen pořadí v tabulce.

O další body bude HC Rakovník bojovat doma v neděli od 17:30, to na svém zimním stadionu přivítá UHK Lev Slaný a vy můžete být přítomni velkému derby.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Douda – Vyskočil, Brejník – Karel, Kounovský, Lipold – O. Opat, Kotál – Ságner, Kozák, Grill – Veselý.
Diváků: 180, vyloučení: 9/9, rozhodčí: Pokorný, Frühauf a Červenka.