To ale domácí HC Rakovník vůbec neodradilo, ba naopak dokázali silnému soupeři ukázat, že když se chce, tak všechno jde a hosté odjeli s osmi kousky.

HC Rakovník – Sl. Velké Popovice 8:0 (2:0, 5:0, 1:0)

Jako jeden z rozhodujících okamžiků předzápasové taktiky se ukázal právě pozměněný styl hry, ve kterém trenér Zdeněk Hrabě přeházel všechny pětky kromě pětice Doudy. Taktika se odvíjela z loňského ročníku, hrálo se odzadu a nikam se nespěchalo. Na harmonii první lajny přidal jistě i hokejista Ambroz, jehož udravení vneslo do hry smysl a jistou míru derigence v dobrém slova smyslu.

Očekávaný kvalitní výkon obou celků se naplnil a domácí začali velmi dobře. Měli mírnou převahu a i když neoplývali velkým množstvím střel, byli pracovití. V 5. minutě jel na gólmana sám Kounovský a úspěšný nebyl. I na druhé straně byla první možnost jít do vedení, ale Jirátko nastartoval svůj výkon slušně.

Kombinační akce vedly k zakončení, ale první střela se ujala až v 15. minutě, to Klaus našel Hoffmana a ten otevřel pozdější přestřelku – 1:0. V první třetině přidal branku po samostatné akci zadák Kříž. Po úpravě ledu panovala dobrá nálada a trenér hráče nabádal, aby nepřestali hrát. Tento výsledek v hokeji nic neznamená.

Jako by trenéra Rakovničtí vyslyšeli a hned ve 40. vteřině přenesli do zápasu nacvičenou akci Banič, Ambroz a Gebhart, který vymetl horní roh a rozjásal diváky nejkrásnějším gólem utkání – 3:0. Jirátko párkrát své spoluhráče podržel a už šel útok zase opačnou stranou. Mikeš posunul na Kounovského, a ten protrhl svoji střeleckou smůlu a zvýšil na 4:0.

Diváci skandovali a toužili po dalším puku za zády popovického brankáře. Hosté byli z výsledku trochu překvapeni, čehož využil i Klaus a sám si dojel pro pátý gól. Popovice to už možná vzdaly a tím se otevřela další možnost pro Kounovského, po pěkné akci Kozáka a Mikeše, skončila také brankou Rakovníka – 6:0.

Domácí řádí a fanoušci dvakrát tolik. Douda, jako správný kapitán, projel sám plochu a přidal poslední trefu ve druhé třetině. Všichni měli už o výsledku jasno.

K poslední dvacetiminutovce už nastoupili hráči s chtíčem výsledek udržet, a to se podařilo. Téměř o nic se nehrálo, ale přesto padla ještě jedna branka. V 56. minutě ujeli protihráčům čtyři domácí a pohráli si s brankářem hostí, který nevěděl, kam dřív skočit. Nakonec puk posunul do prázdné branky Mikeš – 8:0.

HC Rakovník: Jirátko (Novák) – Banič, Kříž – Ságner, Ambroz, Gebhart – Kotál, Mikeš – Karel, Kounovský, Kozák – Krejčí, Šmíd – Hoffmann, Klaus, Douda – Brejník, Pištěk. Trenér Zdeněk Hrabě.

STATISTIKY: Vyloučení: 8/13
Diváci: 300
Branky za HC Rakovník: Kounovský 2, Gebhart, Hoffmann, Kříž, Klaus, Douda, Mikeš.
Rozhodčí: Švejda, Holec, Závora.
Příští utkání: 4.12. HC Jesenice – HC Rakovník