HC Rakovník – Spartak Vlašim 14:2 (9:1, 1:0, 4:1)

Po minulém kole, kdy dal Rakovník během 38 vteřin tři branky, si něco podobného zopakovali hokejisté i na domácím stadioně. Velkou podporu zajistili místní fanoušci, kteří utvořili zatím nejhonosnější atmosféru. Po rozbruslení bylo vidět, že soupeř je rychlý a nebude to jednoduché.

Také hned ve 2. minutě jel vlašimský hráč sám na Jirátka, ale trefil ho jen do prsou a pak začali své síly prodávat domácí. Najednou to byla jízda, Rakovník přitlačil a v 5. minutě začal gólový koncert. Gebhart posílá puk Ságnerovi a je to 1:0. V 6:38 asistoval Hoffmann Klausovi, který zvyšuje na 2:0.

Celkem sedm branek v rychlém sledu nasázeli Rakovničané soupeři. Na 3:0 viděli diváci krásnou akci z jednoho doteku Klaus – Douda a střelec Šmíd. Běžela 9:11 a Gebhart poskytl hezkou pozici Karlovi, který se nemýlil – 4:0. Necelá dvanáctá minuta přinesla také samostatné dovednosti, když se ze své akce dokázal ukázat Kounovský – 5:0.

Pak pokračovali pěkné akce a ve 12:08 Klaus dává Doudovi a ten Krejčímu. Poslední jmenovaný se z pozice beka také prosazuje – 6:0. O 36 vteřin později přidává sedmý gól Gebhart, kterému poslal puk Hrabě.

Ta samá situace se opakuje, Hrabě na Gebharta, a na světelné tabuli už svítilo 8:0. Mezitím dostal Rakovník branku, na což ale odpověděl záhy, konkrétně Douda po přihrávce Hoffmanna – 9:1. První a nejsilnější třetina skončila v jasné režii domácích.

Ve druhé části dovolil Rakovník více útoků svým soupeřům. Ti využili situace a chtěli výsledek řešit fauly a celkem jim to vycházelo. Ve druhé třetině bylo poměrně dost vyloučení, stalo se, že jednou seděli na trestné lavici dokonce 4 hráči.

Tím, jak se hra kouskovala, se domácí dostali do méně šancí a jen jedna skončila v síti. Ve 24:45 vyslal Kříž Ságnera a ten upravil na 10:1.

Poslední dvacetiminutovka byla ukazatelem, jak dokáží diváci podpořit a dostat hráče znovu do hry. Rakovník zase přidal a ve 48. minutě Hrabě dával Gebhartovi, který oslavil krásnou „sestavičkou“ svoji hattrickovou trefu – 11:1.

Sice ještě jedna branka padla za záda Jirátka, ale dalšími třemi se mohli domácí pochlubit. Po ose Banič – Nosek a na konci Kounovský dosáhl v 55. minutě dvanáctého gólu. V zápase se také prosadil Kozák – 13:2.

Poslední lahodné pokoukání připravil Pištěk Ságnerovi, jenž dokončil střeleckou kanonádu a v čase 59:17 se i on dočkal hattricku – 14:2.

HC Rakovník: Jirátko (Novák připraven) – Banič, Mikeš – Kotál, Kounovský, Nosek – Krejčí, Šmíd – Hoffmann, Douda, Klaus – Kříž, Karel – Ságner, Gebhart, Hrabě – Kozák, Pištěk. Trenér Zdeněk Hrabě.

Statistiky: Vyloučení: 9/13
Branky za HC Rakovník: Gebhart 3, Ságner 3, Kounovský 2, Klaus, Šmíd, Karel, Krejčí, Douda, Kozák.
Rozhodčí: Pokorný, Frühauf, Vodák.
Diváků: 270 platících
Příští zápas: 13.11. BK Mladá Boleslav B – HC Rakovník