HC Žabonosy – HC Rakovník 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Od prvních minut vstoupili hosté do aktivního tlaku a také působili větším seběvědomím. Ve 2. minutě už Bobr asistoval Hoffmannovi, který slavil jako první. Pak špatnou chvilku Rakovníka vyřešil Jirátko, když jeho spoluhráči nahráli puk před branku. Nic to neměnilo na lepší hře hostů, kteří se podruhé prosadili po nahrávce Krejčího na Pištěka, který propálil gólmana od mantinelu – 0:2.

Pak jel Kozák sám na brankáře, ale místo doklepnutí lehkého puku volil razantní střelu, která neměla oči a šla vedle. “Já to říkám vždy – nedáš a dostaneš, což se taky stalo, věděl průběh pokračování vedoucí týmu Vladimír Soukup.

V 17. minutě tohle zaváhání Žabonosy potrestaly – 1:2. Druhá třetina nezačala taky moc dobře, protože hned na úvod hrál Rakovník v oslabení, při kterém utrpěl vyrovnání – 2:2.

Ale to bylo za dvacetiminutovku z jejich strany vše, pak už úřadovali jen hosté. Nejprve nastřelili tyč, to ale nastartovalo další šance, nutno říct na obou stranách. Na rakovnické podržel hosty Jirátko a Hoffmann zvýšil na 2:3 po asistenci Doudy.

Za dvacet vteřin mohli diváci vidět krásnou akci na jeden dotek, počínaje u Karla, přes Krejčího až k Hoffmanovi, který se trefil podruhé – 2:4.
Pak ujel Koznák po levém křídle a naservíroval Gebhartovi, jenž uklidil puk do prázdné branky – 2:5.

Ve třetí části hry už hokejisté Rakovníka polevili, Kozák mířil vedle a přišla špatná rozehrávka, kterou domácí vystihli a ihned chybu potrestali – 3:5. Ale hosté nechtěli nechat domácí ani nadechnout k vyrovnání, proto předvedli opět „nacvičenou“ akci, když si vyměnili Nosek, Hoffmann a Douda, který to vše zpečetil šestým gólem – 3:6.

Než zazněl gong k ukončení na ledě, jezdil doslova jako drak Ságner, ale další branky už nepřišly. Jediným zklamáním pro Rakovník mohlo být zranění právě Ságnera, který dostal pukem do brady.

V jakém složení budou hokejisté příští týden v neděli 17. října se můžete přijít podívat a naše hokejisty povzbudit k další výhře proti Příbrami. Zápas začíná v 17.30.

Vyloučení: 20:13

HC Rakovník: Jirátko – Banič, Krejčí – Ságner, Pištěk, Nosek – Kříž, Brejník – Hoffmann, Douda, Bobr – Karel, Hrabě, Gebhart, Kozák. Trenér Zdeněk Hrabě.