„Po třech vysokých prohrách jsme měli před tréninkem dlouhou schůzku s hráči, kde jsme si vše vyříkali a na výkonu to bylo znát. Měli jsme šance, zlepšil se obraz hry a hlavně komunikace. Akorát jsme nedávali góly. Mohli jsme rozhodnout už v první třetině, takhle z toho bylo drama až do konce,“ zhodnotil utkání kouč rakovnické rezervy Tomáš Veselý.

Ten dal příležitost, i vzhledem k marodce, hráčům širšího kádru, ale na výkonu to nebyl znát, ba naopak, první část patřila, co se týká šancí, jednoznačně domácím. Ti si však vylámali zuby na kladenském gólmanovi, naopak hosté z ojedinělé šance udeřili.

Podobný obraz hry nabídla i druhá třetina a Kladno z jedné z mála příležitostí udeřilo podruhé. Rakovničtí bojovali a podařilo se jim snížit zásluhou Lipolda. Hned po druhé siréně se u střídaček odehrál incident, když hostující gólman napadl rakovnického hráče. „Trochu jsem se bál, aby pak ve třetí třetině nedošlo k vyřizování účtů, spíš jsem se kluky snažil uklidnit, aby hráli svoji hru a nenechali se zbytečně vyprovokovat,“ uvedl Veselý.

V závěrečné části trochu docházely domácím síly, přesto dokázali duel zvrátit. Obě rakovnické branky obstaral útočník Truksa a první novoroční vítězství bylo na světě.
„Kluci makali a v kabině jsem jim poděkoval. Jsem rád, že pochopili, proč B mužstvo vzniklo,“ dodal spokojený rakovnický trenér.

HC Rakovník B – Hvězda Kladno 3:2 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky HCR: Truksa 2, Lipold.
Rakovník B: Bendl – Zíka, Staněk, Veselý, Dyršmíd, Cajthaml – Lipold, O. Gebhart, L. Zíka, Truksa, Vostárek, Zikmund, M. Gebhart, Falta, T. Gebhart.