Oslabený Rakovník přijel na led prvního týmu tabulky bez obránců Jelínka a Petráčka a útočníků Kounovského, Ambroze a Noska. „V naší sestavě jsme mohli vedoucímu celku tabulky konkurovat jen stěží. Mělník snad prohrál jen, když jim chyběl Vokurka, což je pan gólman,“ nastínil předzápasové rozložení sil vedoucí týmu rakovnického HC Vladimír Soukup. 

Domácí začali aktivně, rychle bruslili a v 9. minutě se ujali vedení. Hosté se však nezalekli a brzy přišli s odpovědí. Hegenbart nahrál Vyskočilovi, který poslal finální pas na Klause a zkušený útočník vyrovnal. Ještě do první pauzy však domácí opět vedli. 

„Druhou třetinu jsme nezačali špatně, herně to bylo vyrovnané, ale z přemíry snahy jsme dostali třetí gól. Následně jsme jeli třikrát sami na bránu, ale to je náš kámen úrazu. Prostě nedáváme góly,“ povzdechl si Soukup. 

Poté byl vyloučen Chvojka, který dostal dvojnásobný trest, neboť domácímu hráči tekla krev. V té době již hráli hosté v oslabení, které se tedy ještě umocnilo a domácí dvojnásobnou přesilovku využili. 

Rakovničtí hokejisté se v závěrečné části snažili s výsledkem něco udělat, ale místo toho inkasovali ve 44. minutě popáté a bylo definitivně rozhodnuto. Duel už se pouze dohrával a Mělník si pohodovou výhru zpříjemnil dalším gólem tři minuty před závěrečnou sirénou. „Z naší strany to nebyl moc povedený zápas. Bohužel, v druhé části jsme nic neproměnili a pak už to nešlo. Bojovali jsme, bruslili jsme, ale nebylo to ono,“ uznal Soukup. 

Podle kouč Otakara Vejvody to bylo do poloviny duelu otevřené. „Zase jsme nebyli kompletní, scházelo nám šest hráčů, ale to není žádná výmluva. I tak jsme zápas do polovičky druhé části odehráli celkem slušně a měli docela dost šancí. Tam se to všechno lámalo. Po vlastní chybě jsme dostali gól na 4:1, pak jsme to ještě zkusili, ale když jsme inkasovali další gól, už se to jen dohrávalo,“ zhodnotil duel Vejvoda.

HC Junior Mělník– HC Rakovník 6:1 (2:1,2:0,2:0). Branka a nahrávky HCR: Klaus (Vyskočil, Hegenbart). Vyloučení: 4:6. HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vyskočil, Větrovec, Krejčí, Mikeš, Kotál – Chvojka (O. Gebhart), Bauer, Ságner – Okegawa, Klaus, Hegenbart – V. Petráček, Tolkner, M. Gebhart.