HC Rakovník – HK Lev Slaný 3:4 po s.n. (1:2,2:1,0:0)

Úvod se Rakovnickým povedl, měli převahu a nepustili Slánské ze třetiny. Za svoji aktivitu byli odměněni, když Bauer našel Ságnera, ten prodloužil na Větrovce, který otevřel skóre – 1:0. Svěřenci Jana Svitavského pokračovali i nadále v aktivní hře, ale na konci 8. minuty podnikli hosté rychlý protiútok a po kombinaci na jeden dotek vyrovnali – 1:1. To srazilo domácí do kolen, Slánští převzali iniciativu a v čase 16:50 otočili na 1:2.

„O přestávce se kluci hecovali, protože už je mrzí, jak dlouho naše nezdary trvají. Ve 23. minutě však hosté zvýšili na 3:1 a s námi to vypadalo bledě. Kluci se ale kousli a dokázali vyrovnat," ocenil bojovnost týmu vedoucí Vladimír Soukup.

Kontaktní branku vstřelil po akci T. Petráčka a O. Gebharta V. Petráček, který v 34. minutě propasíroval kotouč za záda Matouška – 2:3. Hned o půl minuty později je vyrovnáno, když aktivní Větrovec předložil puk Bauerovi, ten přihrál Chvojkovi, který konečně protrhl střeleckou smůlu – 3:3.

Ve zbytku utkání se hrál bojovný hokej, přičemž obě mužstva chtěla vítězství strhnout na svoji stranu, ale oba brankáři byli pozorní. Dramatický duel dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se prosadil pouze hostující útočník s příznačným jménem Slánský a zajistil pro svůj tým bod navíc.

„Nemůžu nic, než dát klukům absolutorium, protože opravdu bojovali a měli velkou chuť zápas vyhrát," pochválil svůj tým kouč Jan Svitavský, který musel řešit problémy se sestavou. „Hráli jsme jen s jedním klasickým centrem, Bauerem, neboť Kounovský laboruje se zraněním a proti Slanému odehrál jen osm minut, Ambroz je pracovně vytížen, a tak jsme jednu pětku museli poskládat ze čtyř obránců a jednoho útočníka. Bohužel je z toho opět prohra, ale já nemůžu na kluky říci špatné slovo."

Rozhodčí: Dudr – Frühauf, Formánek. Diváků: 170.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Mikeš, Krejčí – Ságner, Bauer, Chvojka – T. Petráček, V. Petráček – M. Gebhart, Kounovský, Grill – Větrovec, Vyskočil – Zuska, Nosek, O. Gebhart – Kotál, Vošta.