HC Příbram – HC Rakovník 1:2 (0:2,0:0,1:0)

Rakovničtí hokejisté vyjeli do Příbrami v lehce okleštěné sestavě, přesto to byli oni, kteří od první minuty kontrolovali hru. V 5. minutě našel Chvojka Bauera, který v první vyložené šanci selhal a začal festival neproměněných šancí. O minutu později sice Mikeš po hezké akci Ságnera a Bauera otevřel skóre, ale za další minutu se neprosadil po hezké střele Vošta, jehož vychytal domácí gólman. V 8. minutě na druhé straně ztratil puk Zuska, byla z toho další gólová šance, ale hostující brankář Pospíšil byl na místě. V 12. minutě jel sám na bránu Kounovský, ale ani on svůj nájezd neproměnil, a podobná situace se opakovala i vzápětí. V 15. minutě nahrál Vyskočil Kounovskému, jehož střela z bezprostřední blízkosti se odrazila k všudybylovi Tolknerovi, který konečně zvýšil na 2:0. V 16. minutě trefil Bauer tyč a na druhé straně musel zakročit Pospíšil, který semaforem zabránil téměř jistému gólu.

Ve druhé části hra opadla, přesto měli více šancí opět hosté, ale Voštovu pěknou střelu lapil příbramský brankář, poté nabil do šance Chvojka Krejčímu, ale i on vyšel střelecky naprázdno.

Špatná koncovka trápila Rakovnické i v třetí třetině. V 44. minutě jeli sami na bránu Kounovský s Tolknerem, ale nedali, podobně jako o chvíli později Ságner. A v 47. minutě dopadl stejně opět Kounovský. „Střelecky se nám v Příbrami opravdu nedařilo. V této chvíli to mělo být o pět, šest gólů a byl by pokoj. My se ale střelecky trápili, a tak přišlo pravidlo – nedáš, dostaneš. V 48. minutě došlo k závaru před Pospíšilem, když letící kotouč padal obloukem za něj a ten, ve snaze dostat puk ven, ho trefil do brány," popsal kontaktní branku vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup. Domácí poté ožili, vytvořili si tlak, ale na druhé straně hosté spálili další dvě vyložené šance. Závěr si již Rakovničtí zkušeně pohlídali a připsali si třetí vítězství v řadě.

„Měli jsme rozhodnout již během první třetiny, která skončila pouze 2:0. Neproměnili jsme ale tři samostatné nájezdy a poté se zápas vyrovnal a chvílemi jsme byli i pod tlakem, ale vůlí a obětavostí kluků jsme to nakonec uhráli," byl rád rakovnický kouč Vejvoda, jenž opět pochválil výkon gólmana Pospíšila. „Pospec znovu předvedl výborný výkon, několikrát nás podržel, pustil pouze jeden gól, takže nás neproměněné šance nakonec nemrzely."

V neděli čekají rakovnické hokejisty na jejich ledě Černošice, s nimiž vypadli v semifinále loňského play off, a kouč Vejvoda plánuje udělat nějaké změny v sestavě: „Někteří kluci jsou zranění nebo služebně mimo. Nebude Grill, vrátit by se měl Nosek a dál se uvidí až v neděli odpoledne."

Góly HCR: Mikeš, Tolkner, rozhodčí: Dundr, Formánek, Frühauf, počet diváků: 130.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Chvojka, Bauer, Ságner – Vošta, Vyskočil – M. Gebhart, Kounovský, Tolkner – Větrovec, Zuska – O. Gebhart, Ambroz, Grill.