„Zápas byl velmi vyrovnaný. My jsme pořád dotahovali, přesto jsme se až do 53. minuty drželi. Pak jsme dostali dost nešťastný gól, otevřeli jsme hru a v závěru inkasovali ještě dvakrát. Výsledek 7:4 vypadá hrozivě, ale na vítězství jsme určitě měli,“ zhodnotil duel kouč Otakar Vejvoda starší.

Na rozdíl od středečního čtvrtfinále měly lepší vstup domácí Černošice, které se ujaly ve 4. minutě vedení. Poté sice vyrovnal Ambroz, ale Černošice stihly ještě do první sirény přidat druhý gól.

Ve druhé části měli Rakovničtí převahu, ale nedařilo se jim překonat černošického gólmana. Smůlu prolomil až ve 35. minutě po nahrávce Krejčího Grill. Vzápětí šli domácí opět do vedení, ale závěr druhé třetiny patřil opět Vejvodovým svěřencům, kteří po hezké brance V. Petráčka srovnali.

Vyrovnaný stav trval až do 53. minuty, když domácí sice počtvrté v duelu vedli, ale Rakovník počtvrté rychle přispěchal s odpovědí, konkrétně znovu Ambroz. Poté ale po chybě v hostující rozehrávce skórovaly Černošice popáté a Rakovničtí už nenašli odpověď. Naopak domácí ještě dvěma góly v závěru pečetili vítězství.

„Bohužel jsme dělali hrubé chyby v obraně, které nakonec rozhodly. Navíc nám zmasakrovali Ambroze, který dal dva góly,“ posteskl si vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.

Podaří se rakovnickým borcům navázat na domácí výkony a budou se nakonec radovat z postupu mezi nejlepší čtyřku? To se dozvíme dnes večer.

SK Černošice – HC Rakovník 7:4 (2:1, 1:2, 4:1)

Branky a nahrávky HCR: 15. Ambroz (T. Petráček), 35. Grill (Krejčí, Větrovec), 40. V. Petráček, 47. Ambroz.

Rakovník: Burgr (Pospíšil) – Vyskočil, Větrovec – Tolkner, Klaus, Ságner – Krejčí, Mikeš – Okegawa, Kounovský, Grill – T. Petráček, Zuska – V. Petráček, Nosek, Ambroz – Prokop, Havlíček.