Žalostná produktivita dovedla rakovnické hokejisty pouze k remíze a v nájezdech se dokázal prosadit pouze Ambroz. Domácí byli v této disciplíně lepší, a tak si připsali další bod.

HC Jesenice – HC Rakovník 2:2 (0:1, 0:1, 2:0) po s.n. 2:1

Zasloužený respekt měli domácí ze svého soupeře, když se dozvěděli o výsledku 8:0 nad Popovicemi. Také začátkem zápasu měli hosté mírný tlak a drželi více puk. Kombinace k vidění byly, donce moc hezké, ale střelecký um jakoby nechtěli Rakovničané ukázat.

Rychlý hokej a přesilová hra hostů přispěly k první gólové akci mezi Krejčím a Klausem, který poslal mezi kruhy puk na Karla, a ten nechytatelnou střelou zakončil přesně – 0:1. Od 14. do 16. minuty se jen počítaly zahozené šance Rakovníka.

Navrch začal mít soupeř, ale Jirátko zatím držel nulu. V 18. minutě se bravurně uvolnil Klus, prokličkoval před bránu, ale střílel vedle. V kabině po skončení první třetiny nabádal trenér Zdeněk Hrabě hráče k tomu, aby nedošlo k výkyvu a ztrátě vedení.

Hosté si vzali radu k srdci a Jesenice byla na bruslích pomalejší. Spolupráce Klause s Krejčím se minula úspěchem. Rakovník trefoval gólmana často do prsou, nebo šel puk vedle. I Hoffmann prokázal svoji techniku, proháčkování protihráčů ale také k navýšení skóre nevedlo. Až 39. minuta rozsvítila na časomíře změnu hostujícího čísla.

Hrála se přesilovka pět na tři, které předcházel přeražený nos kapitána Doudy. Nicméně trojice Klaus, Gebhart a Kounovský předvedli nacvičenou akci a poslední jmenovaný zvýšil na 0:2. Třetí dvacetiminutovka nebyla pro Rakovník příznivá. Domácí se nechtěli vzdát bez boje a začali tlačit.

Jirátko špatně rozehrál a než se stačil přesunout do postavení, ve kterém by mohl zabránit brance, tak se tak stalo – 1:2. Tato chyba stála hosty body, protože od gólu se Jesenice odpíchla a hráči lítali na ledu jak zběsilí. Naši sice stíhali, ale nechali se přečíslit. V 59. minutě využívají domácí přesilovku a srovnávají na 2:2.

30 vteřin do konce měl šanci Douda, ale i Hoffmann, který se dostal až před brankoviště a jeho mířená střela do horního rohu se minula o milimetry účinkem. Došlo zase na nájezdy a Rakovník by je měl potrénovat, protože jediný Ambroz dokázal prostřelit jesenického strážce. Z domácích se trefili hráči dva, a tak se dá mluvit o smolném zápase HC Rakovník.

Pokud chcete rakovnické hokejisty podpořit, máte jedinečnou šanci učinit tak ještě před krátkou zimní pauzou, protože naše hokejisty čeká domácí zápas proti Žabonosům, které jsou svojí hrou také nevyzpytatelné. Zápas se hraje v neděli 12. prosince od 17:30.

HC Rakovník: Jirátko (Šrédr) – Banič, Karel – Gebhart, Ambroz, Ságner – Kotál, Mikeš – Nosek, Kounovský, Pištěk – Krejčí, Hrabě – Douda, Klaus, Hoffmann. Trenér Zdeně Hrabě.