„Mělník je zaslouženě první. My jsme se nedokázali vůbec prosadit. Asi by nás jeden gól trochu povzbudil, ale nedali jsme ho. Každopádně hosté vyhráli zaslouženě,“ uznal kouč rakovnického HC Otakar Vejvoda.

A měl pravdu. Hosté od úvodní třetiny ukazovali, proč jsou nejlepším týmem západní skupiny a v 17. minutě se také po gólu Cafourka ujali vedení. I Rakovník měl šance, hlavně Ambroz, který ale ani jednu ze svých tutovek neproměnil. 

Druhá část branku nepřinesla, když Mělničtí kontrolovali hru, měli více příležitostí, ale domácí držel na dostřel vynikající Burgr. 

Rozhodnutí přinesla třetí část. Vejvodovi svěřenci měli několik šancí na vyrovnání, ale loňského mistra držel nejlepší gólman soutěže Vokurka. Když pak Litera po samostatné akci v polovině třetí třetiny zvýšil a v 54. minutě Vernek skóroval dokonce ve vlastním oslabením, nebylo o vítězi pochyb. Smolařem večera byl útočník Ambroz, který nejenže neproměnil několik stoprocentních šancí, ale po srážce u mantinelu navíc musel předčasně opustit hřiště. 

Rakovník i před prohru udržel druhé místo ve skupině a ve středu od 18:30 hostí ve čtvrtfinále play off Černošice. 

REZERVA ZAKONČILA SEZONU PORÁŽKOU

„Nastoupili jsme ve stejném složení, jako před týdnem v Rakovníku, protože jiná možnost ani nebyla, takže dostali opět šanci mladíci, kteří nehrají stabilně. Zlonice mají starší kluky, moc nebruslily, hrály to jednoduše, zkušeně si dokázaly podržet puk a využily naší nedůslednosti. Z mého pohledu rozhodla zkušenost nad mládím. Kluci lítali, ale bezúčelně,“ krčil rameny po porážce ve Zlonicích trenér rakovnického béčka Tomáš Veselý. 

Jeho svěřenci museli od začátku, kdy dostali vlastní gól, neustále dotahovat a první třetinu prohráli 2:3, když za Rakovník skórovali Vostárek s O. Gebhartem. Druhá část se jim povedla lépe a po gólech Zikmunda a Truksy odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 4:4.

„Bohužel, zkraje třetí části jsme měli přesilovku, ale bez efektu. Šance na to, abychom vyhráli, jsme měli, ale málo jsme stříleli a pořád se snažili něco vymýšlet a pak jsme to překombinovali. Zlonice nás potrestaly a po hrubých chybách odskočily na 7:4. My už jsme s tím nic nedokázali udělat,“ posteskl si Veselý. 

Hokejisté rezervy tak zakončili premiérovou sezonu v krajské lize na osmém místě.