HC Rakovník – HC Zlonice 10:0 (3:0, 6:0, 1:0)

Hráči HC Rakovník jsou ve skvělé formě! Potvrdili to i v nedělním mistrovském utkání, kdy soupeři nastříleli rovných deset branek, a to ještě spousta dalších šancí zůstala nevyužita.

Na domácích byla vidět touha po vítězství hned od úvodních minut. Rakovničtí se usadili ve třetině hostů a za žádnou cenu ji nechtěli opustit. Již po šesti minutách hry se mohli začít radovat domácí příznici. Skružný dokázal využít přesnou přihrávku Vobra – 1:0. To ještě více nakoplo domácí borce a doslova roztočili kolotoč. V desáté minutě se opět rozjásali domácí příznivci. Šešina přihrál Doudovi, který zkušeně zakončil – 2:0. Následně hráli hosté přesilovku, ale domácí brankář vytáhl ze své sbírky dva excelentní zákroky a nedovolil hostům snížit. V osmnácté minutě se řítil zlonický útočník sám na Krásu, ale ani on nedokázal překonat rakovnického brankáře. Ten neváhal z rozehrávkou, našel Petrželku, který projel kluzištěm jako nůž máslem a zakončil své sólo brankou – 3:0.

Druhá třetina nezačala pro domácí moc dobře. V průběhu nejprve musel kvůli zranění odstoupit Karel a následně i Železňák, který měl roztrhlé čelo, díky kriminálnímu zákroku hostů. Rakovničtí se do soupeře zakousli ihned po úvodní buly. V 21. minutě našel Hošek Doudu, který se nemýlil a zvýšil na 4:0. Ve 23. minutě ujel Skružný bekům Zlonic, ale na brankáře Suchopárka nevyzrál. Na druhé straně ve 26. minutě předvedl „profesor“ Rambousek svůj cit pro hru. Dokonale přesnou přihrávkou naservíroval kotouč na hokejku Petržílkovi, a tomu nezbývalo nic jiného, než puk usměrnit za záda brankáře Zlonic – 5:0. Poté na chvilku začali i hosté zlobit a vystrkovat růžky, jenže brankář Krása měl skvělý den a všechny pokusy hostů s přehledem kryl. Na tyto pokusy reagoval rakovnický tým jednoznačně. Ve 28. minutě Tichý našel Skružného – 6:0. Hostům již došla trpělivost a začali se více soustředit na fauly a šarvátky, než na hokejové prvky. Ve velké šanci se ve 32. minutě ocitl i Lukáš Opat, ale brankář hostí se poprvé blýskl skvělým zákrokem a zneškodnil střelu. O pár vteřin později byl ale na střelu Pilíka krátký – 7:0. Domácí trochu polevili, čehož mohl využít hostující útočník, ale brankář Krása byl opět proti. Ve 36. minutě si mohli domácí příznivci opět zajásat radostí. Skružný přihrál Tichému, který si sklepl puk rukou a střelou zápěstím rozvnil síť po osmé – 8:0. Těsně před koncem druhé třetiny viděli diváci další branku svého týmu. Ondra Opat přihrál Vobrovi, ten z první našel mezi kruhy F. Pospíšila, který dělovou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 9:0.

Třetí třetina nebyla moc o hokeji, ale byla ve znamení hokejových bitek a zákeřných faulů. Proto také rakovničtí hráči vstoupili do této třetiny s jinou taktikou, ta zněla držet se dál od soupeře, vyhýbat se soubojům a dohrát zápas v klidu. To se rakovnickým povedlo na výbornou. Ve 44. minutě našel Hošek kolmou přihrávkou Petržílku, ale ten nedokázal překonat brankáře. O pět minut později se velké šanci ocitl Kozák, který se řítil sám na brankáře, ale udělal to nejhorší, co jen mohl. Místo toho, aby přihrál volnému najíždějícímu spoluhráči, který by kotouč zasunul do prázdné brány, rozhodl se pro tvrdou střelu, ale bohužel netrefil ani konstrukci branky, nýbrž střela šla někam do rohu kluziště. V 55. minutě se na ukazately skóre objevil dvouciferný výsledek, který vydržel až do konce zápasu. Hošek našel Skružného, který potřetí v zápase překonal hostujícího brankáře – 10:0.
„Jen dokazujeme, že je družstvo v současné době ve skvělé formě. Hráči makají jeden za druhého. Musíme jen doufat, že nám tato forma vydrží co nejdéle. ,“ komentoval utkání vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása (41. Bazyka) – Hošek, Opat O., Šešina, Rambousek, Douda – Müller, Karel, Hovorka, Skružný, Vobr – Pospíšil F., Tichý, Železňák, Petrželka, Petržílka – Kozák, Opat L., Brotánek, Pilík.

Trenér: Zdeněk Hrabě
Diváci: 300 platících