HC Rakovník – HC Králův Dvůr 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Utkání začalo tlakem hostí, jenž byli v roli favorita. Jenže rakovnický Krása měl skvělý den a ukazoval jeden lepší zákrok než druhý. Hosté se tlačili do zakončení, ale obrana Rakovníka fungovala na jedničku. V čase 4:30 udělali domácí hrubou chybu, když nechali za svými zády hostujícího útočníka, který se řítil sám na Krásu, ale ten ukázal svoje kvality. Nájezd zlikvidoval, rychlou rozehrávkou našel Vobra, ten z první posunul puk na Douda, který skvěle připravil střeleckou pozici pro Skružného, jenž mířil velice přesně – 1:0. Od prvé branky byli domácí více aktivní a více se hnali za vítězstvím. Blízko skórování byl i Hovorka, ale svoji příležitost nedokázal využít. O několik málo minut později opět našel skvělou přihrávkou Rambousek mladého Ságnera, ale brankář lapil kotouč do lapačky. Také hosté několikrát nebezpečně udeřili. Zejména jejich rychlé protiútoky byli pro rakovnický tým v první třetině velmi nebezpečné. Většinu střel chytil Krása a nebo byly zblokovány těly domácích borců. V polovině prvního dějství se ve slibné situaci ocitl Skružný, jenž po narážečce s Doudou nemířil přesně. I mistr tesař se ovšem někdy utne. Krása svou hrubou chybou nabídl šanci hostům, ale vzápětí svým dobrým reflexem chybu napravil, když chytl střelu z dvou metrů. Hráči Králova Dvora se čím dál více osmělovali a čím dál více zaměstnávali rakovnického brankáře. Ten ve dvanácté minutě bravurně zlikvidoval další nájezd hostů. Králův Dvůr udeřil až v osmnácté minutě, kdy rakovnický Petržilka nesmyslně ztratil puk u hrazení. Toto zaváhání hosté dokonale potrestali – 1:1.

Začátek druhého dějství patřil jednoznačně domácímu celku. Ten měl obrovský tlak a hostům nezbývalo nic jiného než si pomáhat nedovolenými zákroky. Po faulu obránce hostí, dostali domácí výhodu, jenže tým Králova Dvora opět fauloval, a tak si Rakovničtí zahráli dvojitou přesilovku. Tu hráči zužitkovali již po padesáti vteřinách, když Müller přihrál za branku Rambouskovi, který objel branku, naservíroval kotouč mezi kruhy Pospíšilovi, a ten dělovou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Třicátá minuta zápasu byla opět ve znamení velké a spálené šance Rakovníka. Spolupráci předvedli Douda s Vobrem, a o několik minut později i Douda se Skružným, ale obě tyto šance zůstaly nevyužity. Ve 37. minutě hrál Rakovník v oslabení, ale hráči dokázali, že mají formu. Kombinovali a většinu času měli puk na svých holích, čímž defakto znemožnili hostům usadit se v třetině domácích. Domácí udeřili několik málo minut před koncem druhé třetiny. Rambousek vyslal kolmou přihrávku Šešinovi a ten se nemýlil – 3:1. V tu chvíli všichni rakovničtí fanoušci aplausovali domácím hokejistům za předvedenou hru. Ti se jim stihli odměnit ještě tři vteřiny před sirénou, když si Skružný pohrál s obránci a své sólo zakončil velmi přesně – 4:1.

V posledním dějství dominoval opět rakovnický tým. Ve velkých šancích se ocitl Rambousek, Ságner, Šešina, ale nedokázali překonat hostujícího brankáře. Velké šance měli i hosté, ale Krása byl nepřekonatelný a navíc většina protiútoků hostů se roztříštila o rakovnickou obranu na modré čáře. V 51. minutě orazítkoval domácí Karel po přihrávce Opata tvrdou střelou tyč.

HC Rakovník: Krása (Bazyka) – Pospíšil F., Opat O. – Rambousek, Šešina, Ságner – Müller J., Karel – Douda, Skružný, Vobr – Hovorka, Petržilka, Petrželka – Opat L., Brotánek, Železňák.
Trenér: Zdeněk Hrabě.
Vyloučení: 5:9.