Černošice – Rakovník 10:3 (2:3, 2:0, 5:0)

Domácí bruslařský mančaft nadělil Rakovníku vloni sedmičku, teď to ještě překonal. První třetina se zdála být ještě dobrá, protože vyzněla lépe pro hosty.

Sice ve 2. minutě prošel puk Pospíšilovi přes beton, ale Vopravil to samostatnou akcí napravil – 1:1. Po akci Ambroze s Bauerem šel Rakovník do vedení, což se povedlo následně i po snížení Černošic ve 14. minutě.

Král zužitkoval přihrávku Klause a Rakovník si naposledy vychutnal pocit vedení – 2:3. Domácí trochu zaskočeni výsledkem okamžitě začali otáčet utkání. Sice dali ve druhé třetině jen dva góly, ale postupně si Rakovník připravovali na popravu.

Hostům nešly nahrávky, nestíhali dojíždět soupeře a i přes snahu to byl spíš zmar. O tom hovoří i poslední třetina, ve které byl vystřídán i gólman Pospíšil, který neměl svůj den, ale ani to už nebylo nic platné. Pět branek je prostě moc – 10:3.
Nejlepší na stadionu byla asi desítka rakovnických diváků, kteří byli slyšet, bohužel hráči vidět tolik nebyli.

„Asi jsme se nevyspali dobře. Nešlo nám to a domácí zaslouženě vyhráli. Ve třetí třetině jsme úplně odpadli a Černošice daly krásných 5 gólů. Milým překvapením pro nás jsou mladíci a nováčci Vopravil s Králem, kterým dobře sekundoval O. Gebhart. Snad doma opět naskočíme na vítěznou vlnu, přijďte nás podpořit," prozradil fakta vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (44. Burger) – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Král – Vyskočil, Šmíd (21. Vošta) – Vopravil, Kounovský, O. Gebhart – Vágner, Bauer, Ambroz, Grill, Pechanec. Trenér Tomáš Bodinger.

Příští utkání: NE 5. září 17:30 HC Rakovník – HK Lev Slaný.