HC Rakovník – HC Draci Bílina 13:7 (3:1, 4:3, 6:3)

Přátelské utkání začali rakovničtí hokejisté s respektem k soupeři, hrající vyšší soutěž. Ten však brzy opadl a domácí se ujali v 5. minutě vedení, když se prosadil Ondřej Gebhart, který tak načal svůj střelecký koncert. Škoda, že nepřišel o týden dříve. O dvě minuty později hosté vyrovnali, ale dlouho se neradovali, neboť Rakovničtí do první přestávky zasadili hostům ještě dva údery. Gól na 2:1 vstřelil Bauer a na 3:1 zvýšil svou druhou brankou v utkání Gebhart.

Po necelých čtyřech minutách druhé části zkompletoval Gehbart hattrick – 4:1. To už si hokejisté Bíliny nenechali líbit a pustili se do domácích. Odměnou za aktivitu bylo snížení na rozdíl jediné branky, když třetí gól hostů vstřelil Písařík dokonce v oslabení. Branková přestřelka pokračovala i nadále, když na 5:3 zvýšil druhým gólem v utkání Bauer. Všech pět rakovnických gólů tak v tuto chvíli dali pouze dva střelci. Bílina opět snížila na rozdíl jediné branky, ale v 37. minutě vrátil domácím dvoubrankový náskok Ságner – 6:4. V předposlední minutě druhé třetiny vstřelil sedmou branku Rakovnických obránce Krejčí – 7:4.

Přestože se jednalo o velmi útočné utkání, kde obrany hrály až druhou roli, předčila třetí část očekávání a padlo v ní málo uvěřitelných devět gólů. Hned v první minutě třetí části se prosadil nováček v sestavě Kos. Devátý gól domácích vstřelil v 47. minutě Hegenbart a o jubilejní desátou trefu se postaral o pět minut později svojí čtvrtou brankou v utkání Gebhart. Ani to však nebylo konečné číslo a hned o minutu později přidal jedenáctý gól obránce Mikeš. Branky stříleli také hosté, kteří se v závěrečném dějství prosadili celkem třikrát. Poslední slovo však měli domácí, konkrétně v 56. minutě Hegenbart a poslední třináctou trefu si připsal obránce Mikeš, který pečetil vysoké rakovnické vítězství – 13:7.

„Zápas byl opravdu velmi přátelský, hráči Bíliny byli po oslavě a podle toho vypadá také výsledek. Když však v některých pasážích zabrali, bylo jich plný led a je vidět, že mají svoji kvalitu. My jsme dali příležitost například i Kohoutovi z juniorky, neboť během zápasu odstoupil Kotál, jenž měl potíže se zády a náhradního gólmana dělal čtyřiapadesátiletý Čepela. Utkání jsme dohrávali na pět beků v přátelské atmosféře, padlo hodně branek a na své si tedy přišli i přítomní diváci," zhodnotil na góly bohaté utkání vedoucí mužstva Vladimír Soukup, který zároveň nevylučuje, že Rakovničtí odehrají ještě jedno přípravné utkání, zatím je vše v jednání.

Branky: O. Gebhart 4, Bauer 2, Hegenbart 2, Mikeš 2, Ságner, Krejčí, Kos.

HC Rakovník: Burgr (Čepela), Kotál, Vošta – Važanský, Kounovský, Hegenbart – Mikeš, Grill – Bauer, Chvojka, Ságner – Krejčí, Kohout – Ambroz, O. Gebhart, Kos.
Trenér: Jan Svitavský
Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.