HC Kutná Hora – HC Rakovník 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

První dějství vůbec nenasvědčovalo tomu, že by se měli rakovničtí hokejisté vrátit domů s nášupem. Trenér Zdeněk Hrabě měl k dispozici téměř všechny nominované hráče na zápas vyjma Macháče a Vobra, které zkolila chřipka. Prvních sedm minut se neslo ve znamení vzájemného oťukávání. V první brankové příležitosti se ocitli Rakovničtí. Douda našel kolmou přihrávkou Šešinu. Ten se řítil sám na domácího gólmana. Během svého úniku byl hákován. To bohužel nechal hlavní sudí Hruška bez povšimnutí. Šešina i v tísni zakončil blafákem pouze vedle. O minutu později opět udeřili hosté z Rakovníka. Ságner přesnou přihrávkou našel najíždějícího mezi kruhy J. Karla. Ten byl ale včas zastaven kutnohorskými beky. V 10. minutě mazal Ságner opět sám na brankáře. Za půlící čárou mu domácí hráč evidentně držel hůl, ale píšťalka zůstala opět němá. Domácí začali postupně přidávat na tempu. V11. minutě inkasovali rakovničtí hokejisté nešťastnou branku – 1:0. I nadále byl ale k vidění velmi vyrovnaný duel.

Do druhého dějství vstoupili kutnohorští hráči daleko aktivněji a ve všech směrech rakovnický celek přehráli. V šesté minutě druhého dějství navýšili domácí skóre. Hostující obrana chybovala v rozehrávce, velmi aktivní domácí útočníci toto počínání dokázali potrestat – 2:0. I přes dvoubrankové manko se Rakovník nevzdal. Velikou šanci na snížení měl ve 27. minutě Ságner, ale neproměnil. Pak ale přišly tři laciné branky. Nejprve Krása neudržel ve 34. minutě nahozený kotouč, následně v 38. minutě opět chybovali hosté v rozehrávce a v té samé minutě inkasovali Rakovničtí ještě jednou – 5:0.

Do posledního dějství vstoupil rakovnický celek s jediným cílem. Nedostat výprask a pokusit se nějaký gól vsítit. To se bohužel nepovedlo. Kutná Hora naopak ještě přidala na tempu. Do boje poslala čtvrtou formaci. Rakovničtí nakonec po svých chybách inkasovali v závěrečné třetině ještě tři branky, které padly v 46., 54., 56. minutě. Divácká kulisa se dožadovala desítky, ale naštěstí pro hosty se již skóre nepohnulo.

HC Rakovník: Krása (41. Jirátko) – Hošek, Lis – Douda, Šešina, Gebhart – Mikeš, Banič – Rambousek, Pištěk, Muller J. – Kundrt, Brejník – Ságner, Kozák, Karel, Opat O.

Trenér: Zdeněk Hrabě
Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup.
Rozhodčí: hlavní – Hruška, asistenti – Lohr P., Navařil.
Vyloučení: 8:11.

Již tuto neděli od 17 hodin přivítají rakovničtí hokejisté na svém ledě cek HC Žabonosy. Přijďte fandit!