I když vyhráli na ledě soupeře poměrně vysokým rozdílem 5:1, nechtěli nic ponechat náhodě a v domácím prostředí si postup do semifinále zajistit. To se jim také podařilo, ale jako vítěz vzešel z utkání tým Králova Dvora.

HC Rakovník – HK Králův Dvůr 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Do začátku utkání vstoupily oba týmy pěkně zostra. Hned v úvodu si vytvořili domácí hokejisté šanci, kterou se nepodařilo gólově zužitkovat. Během prvních čtyř minut hráli hokejisté Rakovníka hned ve dvojnásobném oslabení, když na trestnou lavici usedl nejprve Brejník a chvíli po něm Šešina. Domácí mužstvo oslabené o dva hráče se tak dostalo pod tlak Královédvorských, ti však přesilovku nevyužili. V dalších minutách první třetiny se hrálo z jedné strany na druhou, ale Rakovnickým se příliš nedařilo kombinovat, často ztráceli puk. Královédvorští měli mírně navrch. Žádného gólu se však diváci do konce první třetiny nedočkali 0:0.

Druhá třetina začala aktivněji ze strany soupeře, ti se usadili ve třetině domácích a Krása se v brance nenudil. Domácím se občas podařilo z tlaku vymanit a podniknout útočnou akci, která ale neměla gólový efekt. Ve 32. minutě vyslal prudkou ránu Kotál, ale brankář byl pozorný a se střelou si poradil. Hned nato hosté využili přečíslení dva na jednoho a Krása byl bezmocný 0:1. Soupeř vycítil šanci a hrál dál do plných. Rakovničtí se ale nezalekli a ve 38. minutě po pěkné akci, kdy Gebhart našel přihrávkou Pištěka vyrovnali 1:1. Soupeř odpověděl rychlým gólem ve 39. minutě a vrátil tak vedení Královédvorským 2:1. Jejich vedení však nemělo dlouhého trvání. Rakovničtí za necelou půl minutu srovnali gólem Pištěka, který trefil břevno a puk se odrazil do brány 2:2.

Ve třetí třetině přišel další gól devět minut po začátku, když hosté zvýšili na 3:2 brankou Kardoše. V 52. minutě dostal Skružný kotouč přesně na hůl, ale s bombou , kterou vyslal, si brankář hostujícího celku bravurně poradil. Do konce utkání hrály oba celky vyrovnanou partii, ale na obou stranách byla řada nepřesností a chyb, které tak už nevedly k žádné změně ve skóre. Rakovnický tým tak i přes porážku postupuje do dalšího kola, ve kterém se střetne s týmem Velkých Popovic. „Úspěch je, že jsme se dostali až takhle daleko, hráči jsou po dvou po sobě jdoucích zápasech unavení. Mírným favoritem jsou Popovice, ale my můžeme překvapit. Jde i o to jestli budeme zdraví,“ řekl vedoucí mužstva Vladimír Soukup.
HC Rakovník: Krása – Mikeš, Kotál – Ságner, Šešina – Douda – Banič, Karel – Skružný, Rambousek, Brejník – Brotánek, Pištěk – Gebhart.
HK Králův Dvůr: Vítkovský, Frolík - PUdhorocký, Rákosník, Pichlík, Prošek, Maleček, Rendla, Fodor, Kardoš, Klimeš, Mareš, Mrázek, Petráček, Beščec, Sobotka.
Trenér: Zdeněk Hrabě
Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup
Rozhodčí: Švejda, Záhora, Holec.
Diváci: 350
Vyloučení: 7: 8

Příští utkání odehraje HC Rakovník s Velkými Popovicemi v sobotu od 17 hod. na domácím ledě. Druhé utkání se hraje v neděli od 19 hodin ve Velkých Popovicích.