HC Žabonosy – HC Rakovník 3:1 (1:1,2:0,0:0)

Neuběhla ani první minuta, a hosté z Rakovníka putovali do čtyř, když byl za hákování vyloučen Ságner. Rakovničtí sice oslabení přežili především díky Pospíšilovi, který několikrát doslova čaroval, ale neukázněnost a chyby v obraně doprovázely hosty i nadále a tak je stihl zákonitý trest. V 10. minutě šel na trestnou lavici Zuska a další nabídnutou početní výhodu již domácí dokázali využít – 1:0. Vyrovnání se Rakovničtí dočkali ve 14. minutě a stejně jako domácí z přesilové hry. Bauer vybojoval puk za bránou a předložil ho Chvojkovi, který se nemýlil – 1:1.

V úvodu druhé části Pospíšil hosty několikrát podržel, ale ve 27. minutě putoval na trestnou lavici opět Zuska a Žabonosy nabídnutou přesilovkou nepohrdly – 2:1. Inkasovaná branka hosty neprobudila ba naopak. Ve 35. minutě udeřily Žabonosy po samostatném úniku potřetí a s Rakovnickými to nevypadalo vůbec dobře – 3:1.

Ve třetí třetině hosté zabrali a pokoušeli se s výsledkem něco udělat, avšak jejich snahu uťal do té doby velmi dobrý Grill, který trefil domácího hráče do obličeje a vyfasoval trest na 2 plus 10 minut. Místo náporu se Rakovničtí museli bránit a to i v samém závěru, který opět dohrávali v oslabení.

„Každý zápas se mi hodnotí stále hůř a hůř, neboť je to pořád o tom samém. Potřebovali bychom vypsat konkurz na střelce. S jedním gólem těžko můžeme myslet na body a pokud ano, tak nesmíme inkasovat a dělat nevynucené chyby, kterých se však nevyvarujeme ani v jednom utkání. Dva góly jsme soupeři opět darovali, ať už přímo, nebo přesilovkou, když jsme naprosto zbytečně faulovali na útočné polovině," popsal příčiny porážky rakovnický kouč Jan Svitavský a pokračoval. „V situaci, kdy je na hráčích deka se nám pak výsledek těžko otáčí. I ti zkušenější pak ztrácí kotouče a je to pak složité. Jsme v kritické situaci a potřebujeme okamžitě posílit do útoku a to minimálně o dva útočníky, kteří budou schopní útok oživit a hlavně rozhodovat zápasy. Bez toho se budeme trápit dál a situaci může být ještě složitější," ví Svitavský. Ten se musel kromě zraněného Petra Kounovského obejíti i bez Ondřeje Noska. „Ondra nám omarodil, což je další ztráta, protože je to stabilní levé křídlo prvního či druhého útoku. Petr Kounovský opět nebyl a i když se vrátil Michal Ambroz, bylo znát že týden nestál na ledě. Nemohu říci, že by kluci nebojovali a nesnažili se. Ale jenom snaha v této soutěži nestačí," dodal.

Branka HCR: Chvojka

Vyloučení: 7:8, z toho Grill 2 +10 minut, využití 2:1.

Diváků: 90, rozhodčí: Plašil, Procházka, Tasch.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Mikeš, Krejčí – Ságner, Bauer, Chvojka – V. Petráček, Větrovec – Zuska, Ambroz, Grill – Vošta, Vyskočil – M. Gebhart, Važanský, O. Gebhart.