Černošice – HC Rakovník 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

„Byl to klasický první zápas sezony. Po přípravě, kdy jsme dvakrát prohráli, jednou vyhráli, jsme ještě stále nebyli kompletní, neboť Hegenbart je zatím v Řisutech a o dalších dvou útočnících jednáme. Beků máme zatím dost, ale na zápas jsme se z různých důvodů nesešli v nejsilnější sestavě, navíc nemohl kvůli neplatné registraci nastoupit rychlík Chvojka, takže jsme měli útok velmi oslabený," řekl na úvod vedoucí týmu HC Rakovník Vladimír Soukup.

Oslabený Rakovník navíc čekal soupeř, od kterého si místo bodů vozí spíše debakly – Černošice. Přesto nebyli Rakovničtí horším týmem a od bodů nakonec nebylo daleko. V Černošicích se dokonce brzy ujali vedení, když po akci Bauera a Ambroze se prosadila nová posila Rakovnických T. Petráček – 0:1. Celou první třetinu se hrál svižný hokej se šancemi na obou stranách a v 17. minutě se domácím podařilo vyrovnat.

Podobný obraz hry byl k vidění i v druhé části. Několikrát své týmy podrželi oba brankáři, až se domácí dostali v 25. minutě do vedení, které v 34. minutě ještě navýšili – 3:1. Rakovničtí však nesložili zbraně a o dvě minuty později po pěkné akci Zusky snížil Bauer na 3:2.

Domácí se ve třetí části dostali do dvoubrankového vedení, na které sice o chvíli později dokázal odpovědět golfovým úderem od modré Vošta, ale domácí v 45. minutě opět odskočili na 5:3. Rakovnickým se podařilo vykřesat naději, když po akci na jeden dotek skóroval Vyskočil – 5:4. Hosté v závěru odvolali brankáře, ale místo vyrovnání přišel šestý gól do prázdné brány.

„Celý zápas jsme makali jako šrouby, ale o výsledku nakonec rozhodly ohromné individuální chyby, obrana si bohužel ještě nestačila sednout," popsal příčiny porážky Vladimír Soukup.

S ním se shodl i kouč Rakovnických Jan Svitavský. „Nastoupili jsme pouze se sedmi útočníky, přesto bylo utkání vyrovnané, hrál se rychlý a bojovný hokej. O body jsme se připravili třemi individuálními chybami, ale nyní už začínáme trénovat na vlastním ledě, takže by se příprava měla zkvalitnit, navíc bychom měli být v sobotu proti Mělníku kompletní, takže věřím, že výkony půjdou ještě nahoru."

Rozhodčí: Hruška, Reiger, Káral ml.

Vyloučení: 10:9

HC Rakovník: Pospíšil – Mikeš, Krejčí, Vyskočil, Petráček T., Petráček V. Vošta, Větrovec, Zuska – Kounovský, Nosek, Gebhart O., Gebhart M., Bauer, Grill, Ambroz. Trenér: Jan Svitavský, vedoucí: Vladimír Soukup.