Slánští ovšem během chvíle snížili na rozdíl jediné branky a udělali z duelu drama. Svěřenci Otakara Vejvody však těsné vítězství nakonec uhájili. Poprvé v sezoně bodovalo rakovnické béčko, jež v 2. kole krajské soutěže podlehlo po prodloužení rezervě Černošic.

„V první třetině jsme hráli velmi dobře. V druhé části jsme si to trošku zkomplikovali vyloučeními a bylo z toho drama až do konce, neboť po gólu na 5:3 jsme opět inkasovali v oslabení. Duel jsme mohli rozhodnout daleko dřív, Slaný muselo útočit, my měli několik samostatných nájezdů, ale ani jeden nedali. Naštěstí nás to nemrzelo,“ oddechl si kouč HC Rakovník Otakar Vejvoda starší.

Jeho svěřenci začali duel zostra a po pěti minutách se dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve našel Okegawa Hegenbarta, který otevřel skóre, vzápětí po přihrávce Klause skóroval Nosek, který se po dvou týdnech vrátil do sestavy. A bylo ještě veseleji, Ságner vyzval Tolknera, který zvýšil již na 3:0.

Když na začátku druhé části zvýšil Okegawa na 4:0, zdálo se být rozhodnuto. „To byl pro nás trochu šok, ale netrval dlouho. Najednou, jako by Slánské někdo polil živou vodou, začali lítat, výborně kombinovali a dávali góly,“ komentoval zvýšenou aktivitu hostujícího týmu vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.

Slaný v rozmezí 27. a 32. minuty třemi rychlými trefami udělalo ze zápasu drama. Po přestávce se ale Rakovničtí vrátili ke hře, která je zdobila v první polovině utkání a veterán Hegenbart svojí druhou branku domácí alespoň na chvíli uklidnil. Jeho spoluhráči měli několik možností náskok navýšit, ale místo toho se až do konce strachovali o výsledek, neboť Slánští využili další přesilovku. Těsnou výhru ale Rakovník uhájil.

Béčko HC Rakovník získalo s rezervou Velkých Popovic první bod v krajské soutěži, když prohrálo po prodloužení. V základní hrací době skončil duel 6:6. Hattrickem se uvedl Vostárek, dvěma góly přispěl Truksa a jednou skóroval také Vostrý.

HC Rakovník – HK Lev Slaný 5:4 (3:0, 1:3, 1:1).

Branky a nahrávky: 5. Hegenbart (Okegawa), 5. Nosek (Klaus), 11. Tolkner (Ságner) 23. Okegawa (Hegenbart, Kounovský), 45. Hegenbart (Okegawa, Kounovský)- 27. Malát, 31. Ujfaluši, 32. Sekerka, 50. Lapáček.

Rozhodčí: Muller – Větrovský, Povolný. Vyloučení: 9:4, z toho Voháňka (Slaný) 5 + OK Diváci: 140.

HC Rakovník: Pospíšil, Burgr – Jelínek, Větrovec – Tolkner, Bauer, Ságner – T. Petráček, Zuska – Okegawa, Kounovský, Hegenbart – Krejčí, Mikeš – Nosek, Klaus, Chvojka – Vošta – O. Gebhart, V. Petráček.