I proto zněl úkol pro rakovnický tým jednoznačně – ZVÍTĚZIT! Domácí zároveň chtěli divákům odčinit prohru ve Velkých Popovicích, kdy po špatném výkonu prohráli 8:4. Rakovničtí sice vyhráli rozdílem sedmi branek, ale místo toho, aby výsledek zaokrouhlili na desítku, tak si nechali dát zbytečné branky. Utkání přihlíželo úctyhodných dvě stě platících diváků.

HC Rakovník – HOSK Dobříš 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)

Domácí začali trochu zatrpkle, neboť role favorita je postavila do situace, kdy jedině oni musejí vyhrát. To mělo za následek nervozitu na holích a také vlažný začátek. Po necelých deseti minutách se ale domácí této černé deky zbavili a začali hrát kombinačně a výborně bruslili. Rakovničtí měli sice drtivou převahu, ale bohužel nedokázali vstřelit branku. Spása přišla až v 15. minutě, kdy Rambousek přihrál kanonýru Šešinovi, jenž nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. Po necelých třiceti vteřinách se skóre opět měnilo a opět ve prospěch domácích. Kozák našel volného Vobra, pro něhož nebyl problém skórovat – 2:0. Od té doby byl k vidění kvalitní hokej s řadou pěkných akcí, drtivého tlaku rakovnických. Dobříští se bránili jak jen mohli a do konce první třetiny se jim podařilo odolat rakovnickému náporu bez další inkasované branky.

Druhé dějství začalo velkým stylem domácích borců. Rychlé bruslení, drtivý nápor a rychlá kombinace byly základem dalších rakovnických akcí. Nejprve v 21. minutě orazítkoval Hovorka tvrdou ranou tyč, o dvě minuty později se však mohl radovat z trefy do černého. Ve 23. minutě dostal přihrávku od Skružného a nemýlil se – 3:0. O pár minut si Hovorka se Skružným role vyměnili a i Skružný ukázal, že umí dávat branky – 4:0. 29. minuta hracího času a na trestnou lavici zamířil rakovnický hráč. Domácí hráli bez jednoho muže v poli. To jim ovšem nevadilo. Petrželka v rychlém brejku našel Petržílka, a ten krásnou střelou vymetl dobříšské svatyni pavučiny – 5:0.

Zanedlouho přišla další velká šance domácích. Vobr ale pouze nastřelil tyč. Ve 30. minutě se také osmělili hosté. Podnikají rychlý brejk, ale rakovnický gólman s přehledem kryje a rychlou rozehrávkou dal výzvu Hovorkovi, který neměl problém se zakončením a Krása si tak mohl připsat asistenci – 6:0. V poslední minutě druhého dějství zvýšil na rozdíl sedmi branek po přihrávce Karla Rambousek – 7:0.

Třetí třetina byla jen pokračováním té druhé. Rakovničtí opět bruslili velmi rychle, jejich kombinace byly rychlé a přesné a do toho ještě drtivý tlak. Takto vypadala poslední třetina. Ovšem i mistr tesař se někdy utne. Ve 43. minutě chybovali domácí v rozehrávce a přišel trest v podobě branky – 7:1. V 53. minutě opět zazvonila tyč u dobříšské svatyně po střele Petržilky. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ondřej Opat přihrál Skružnému, ten našel Hovorku, který nekompromisně zakončil – 8:1. V tu chvíli soupeř totálně rezignoval. V 54. minutě zvýšil Ságner po přihrávce Šešiny na 9:1. Výsledek hosté upravili v poslední minutě hrací doby, kdy domácí opět zbytečně chybovali. Karel ztratil kotouč ve své třetině a hostující útočník se nemýlil 9:2.

 

„Klobouk dolů před předvedeným výkonem hráčů. Vzhledem k tomu, že jsme měli velikou marodku, jsme podali úctyhodný výkon. Hráči bojovali, dřeli jeden za druhého a výsledkem byl jednoznačný průběh zápasu. Pochvalu zaslouží i teprve šestnáctiletý brankář Bazika, jenž chytil dvě tutové šance,“ komentoval utkání vedoucí týmu Vladimír Soukup.

 

 

HC Rakovník: Krása (47. Bazika) – Karel, Tichý, Rambousek, Šešina, Ságner – Muller J., Opat O., Hovorka, Skružný, Vobr – Brotánek, Petrželka, Petržílka, Kozák, Opat L.

 

Rozhodčí: Lukavský P. – Lukavský J., Klosa P.

Vyloučení: 4:6