HC Příbram – HC Rakovník 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

K utkání zajížděli Rakovničtí v okleštěné sestavě, ale i přesto dokázali s Příbramskými držet tempo, ovšem jejich snahu silně poznamenal hlavní rozhodčí. Hosté sice obdrželi branku jako první, ale ani to je nezlomilo. Naopak. Přidali na obrátkách a jejich snažení jim přineslo ovoce v podobě vyrovnání – 1:1. Domácí i nadále byli nebezpeční a trestali každou přesilovku. Do konce první třetiny dokázali domácí strhnout vedení na svojí stranu.
Druhá třetina byla jako přes kopírák té první. Hosté hráli s lídrem vyrovnanou partii, ale často byli zbytečně posíláni na trestnou lavici. „Byla to hrůza, co rozhodčí předvedl. Příbramští do nás najížděli, dohrávali souboje do konce a bez trestu. My jsme se protihráčů jen dotkli a už jsme dostali dvě minuty,“ uvedl trenér HC Rakovník Zdeněk Hrabě. Druhou třetinu tak hokejisté Rakovníka prohráli 3:2.
Ve třetím dějství převzali opratě zápasu domácí. Ti dokázali hned v úvodu zvýšit na 6:3, ale bojovníci z Rakovníka opět ukázali svoji sílu a snížili na 6:4. V posledních minutách to už bylo hodně riskantní. Hosté se hnali za vstřelením kontaktní branky, ale domácí podnikli rychlý brejk a kosmeticky upravili výsledek na konečných 7:4.

„Dnes jsme sehráli jedno z nejlepších utkání a byli jsme soupeřovi více než důstojným protivníkem. Ovšem rozhodčí bohužel nenasadil spravedlivý metr na obě strany a my trávili více času na trestné lavici než na ledě. Soupeř přesilové hry umí zahrávat. Dokázal nám vstřelit pět branek, kdy jsme byli v oslabení,“ komentoval utkání Zdeněk Hrabě.


HC Rakovník: Krása – Hošek, Opat O., Rambousek, Šešina, Ságner – J. Müller, J. Karel, Hovorka, Skružný, Vobr – Pospíšil, Tichý, Opat L., Petržilka, Brotánek.
Branky: Jobek 2, Telc, Bauer, Vaněk, Mandík, Anděl - Šešina 2, Vobr, Skružný.