HC Rakovník – HC Jesenice 4:6 (0:2, 2:2, 2:2)

Domácí od začátku utkání začali vypouštět na soupeřovu branku množství střel, byli aktivní a kombinovali. Nic z toho ale nebylo a naopak je soupeř potrestal. Nedařilo se ani brankáři Krásovi, během dvou minut už to bylo 0:2. Jednu branku dostali Rakovničtí v oslabení 4:5.

Zbytek třetiny hokejisté Jesenice trápili, ale nepodařilo se jim ohrozit branku. Druhá dvacetiminutovka byla o dost lepší, od první minuty do toho domácí šlápli a šli za cílem snížení skóre.

Ve 25. minutě Brejník narazil Ságnerovi a ten jako první rozjásal přítomné publikum – 1:2. Za tři minuty to byla opravdu hokejová akce na jedničku, když na jeden dotek zakombinovali Banič, Kounovský a Kozák, přičemž poslední jmenovaný prostřelil jesenického lapače na 2:2. Domácí zahalila radost, pak ale začali dělat nesmyslné chyby v obraně.

Při rozehrávce za brankou se dostal pul před bránu Krásy a tam hráč Jesenice potrestal školáckou chybu – 2:3. Následovala „mrtvá bojovnost“, tak se dá nazvat fáze zápasu, kdy hráči bojují, ale není z čeho brát, nedaří se. Ve 36. minutě hosté korunovali svůj tlak a vedli už 2:4.

Hotovo ale ještě nebylo, protože třetí třetina přinesla výhoz Krásy, který našel rozjetého Kounovského a ten snížil na 3:4. Po nepřesných přihrávkách to byli zase hosté, komu se podařilo poslat puk do sítě – 3:5. Jenže Kounovský se na to nemohl už dívat a projel celé hřiště. Své sólo zakončil i parádním gólem – 4:5.

Tady skončily rakovnické naděje, protože zbývalo málo času do konce. Málem se nepodařilo ani odvolat brankáře na poslední vteřiny, ale nakonec přece Krása bránu opustil.

Jesenice náhodně vyhodila, a to bylo poslední slovo zápasu. „Chtěl bych poděkovat hlavně fanouškům, kteří podporovali náš tým a sami viděli, že bojujeme, i když na to třeba někdy nebylo,“ vzkázal hokejovým milovníkům vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása – Banič, Mikeš, Ságner, Kounovský, Kozák, Krejčí, Hoffmann, Kříž, Klaus, Kotál, Brejník, Hrabě, Pištěk, Gebhart.

V sobotu 9. října zajíždí HC Rakovník na led HC Žabonosy, kde se od 17:00 utká v dalším mistrovském zápase krajské ligy.