Hokejisté s rakem na prsou si play off mohli zajistit už v předchozím duelu v Popovicích. Zde však rakovničtí borci tahali za kratší konec a prohráli vysoko 1:9. „Takové zápasy se někdy stanou. Řekl bych, že jsme k tomuto utkání přistoupili opravdu zodpovědně, výsledek je sice hrozivý, ale hra byla velmi solidní. Bylo tam pár individuálních chyb, ale 9:1 rozhodně neodpovídá obrazu hry." nedělal z prohry vědu kouč Otakar Vejvoda.

Rakovničtí se v nedělním duelu budou muset stejně jako v Popovicích obejít bez Pospíšila a Větrovce, kteří jsou zapůjčeni do Králova Dvora a chytat tedy bude opět Burgr. „Burgrovi jsem po Popovicích nic nevyčítal, takové zápasy, kdy dá soupeř gól prakticky ze všeho, se někdy stanou. Přístup všech kluků byl výborný a myslím, že je tato prohra nepoloží a porvou se o postup," věří Vejvoda, který v neděli kromě již dvou zmíněných Pospíšila a Větrovce bude postrádat také obránce Pavla Zusku a útočníka Martina Gebharta. „Martin Gebhart a Zuska nebudou, jinak bychom měli být kompletní. Za určitých okolností by nám měl stačit i bod, ale pokusíme se vyhrát. Já jsem s tím původně ani nepočítal a byl bych nerad, abychom byli zklamaní, pokud by se to nepovedlo. Hrajeme ale doma a bylo by dobré, kdybychom lidem i nám udělali radost a postoupili," přeje si Vejvoda.

Svěřence zkušeného kouče může těšit fakt, že na domácím ledě jsou pod jeho vedením takřka neporazitelní, když prohráli pouze nešťastně s Jesenicí 4:5. Na druhou stranu ale vypráskali Žabonosy 7:1 a přehráli třeba i Mělník či Černošice. Právě ty jim mohou v závěrečném kole pomoci. Pokud totiž porazí Žabonosy, stačí Rakovnickým s Příbramí uhrát pouze bod.
Za určitých okolností může Rakovník skončit i sedmý a v takovém případě by v play off narazil na druhý tým základní části – Benešov. „Pokud bychom se do play off dostali, byla by asi schůdnější varianta, kdybychom se Benešovu vyhnuli a narazili na Slaný. To je sice první, ale proti němu se nám docela daří, vyřadili jsme ho i ve finále a věřili bychom si na něj víc. Nejdřív se ale musíme do play off dostat a pak se uvidí," řekl k možným soupeřům vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Důležitý duel, po kterém si Rakovničtí mohou prodloužit sezonu, začíná v neděli na rakovnickém stadionu tradičně v 17:30.