UHK LEV Slaný – HC Rakovník 7:4 (3:2, 2:0, 2:2)

Soupeř čekal na domácím stadionu pořádně nabitý, posilnil je Nedvěd, bývalý extraligový hráč, který byl na ledě cítit. Rakovník chtěl do zápasu vstoupit opatrně, ale tlak Slaného se projevil už ve 3:46, když se ujali vedení – 1:0. Hosté se oklepali a začali znovu, netrvalo dlouho a Gebhart srovnal na 1:1. Dokonce šli Rakovničtí v patnácté minutě do vedení, po asistenci Hoffmanna skóroval Kotál – 1:2.

Proběhla bule, ze které se v 15:29 zrodilo další vyrovnání, což je pro vedení neomluvitelné, dostat tak rychlý gól – 2:2. Aby té smůly nebylo málo, tak hosté inkasovali ještě branku do šatny, to na důvěře moc nepřidá, navíc zbytečný gól pramenil z nesmyslného střídání – 3:2.

„Ve druhé třetině koukáme a najednou dostaneme dalšího,“ poznamenal vedoucí týmu Vladimír Soukup. Za tohoto stavu měli hosté dobré šance, dokonce hráli i slibné přesilovky, ale nic z toho nedokázali využít. Ve 38:40 dostávají od Slaného další těžký kousek – 5:2.

Zbývala poslední třetina na snížení, ve které maji rakovničtí hokejisté vždy navrch. To se částečně potvrdilo. Hosté se dostali do přesilovky 5 na 3, ale tu nevyužili, gól dali až za normálního počtu, když Nosek vymyslel akci, po které připravil Hoffmannovi – 5:3. Hned po minutě to byl Krejčí, kdo přihrál střílejícímu Doudovi.

Ten konečně protrhl zápasovou střeleckou smůlu a zaznamenal též bodování – 5:4. Domácí se začali strachovat o výsledek a tím donutili hosty k tlaku, ale také k chybám, které se za takového stavu stávají, a Slaný potrestal své soupeře z brejku – 6:4.

Trenér Hrabě odvolal brankáře Jirátka, a když už byla branka skoro na dosah, tak se puk odrazil od tyče přímo na hokejku protihráče, který jej vyvezl až do branky na druhé straně a uzavřel účet zápasu – 7:4.

HC Rakovník: Jirátko – Banič, Mikeš, Ságner, Pištěk, Nosek, Krejčí, Karel, Hoffmann, Douda, Kotál, Brejník, Hrabě, Gebhart. Trenér Zdeněk Hrabě.

Příští mistrovské utkání sehrají naši hokejisté na zimním stadionu v Rakovníku, a to 19. září od 17.30 hodin. Všichni diváci jsou srdečně zváni.