Brankář Krása vytáhl ze své sbírky několik fantastických zákroků. Jeho náhradník Bazyka byl připraven mu krýt v případě potřeby záda.

HC Rakovník – HC Žabonosy 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Domácí vstoupili do utkání s velkou chutí vyhrát, a bylo to hned od úvodních minut znát. Rakovničtí se na hosty vrhli jako uragán, ale stejně jako v jiných zápasech, je i v tomto zradila koncovka. Ve 12. minutě se ve velké šanci ocitl Lukáš Opat, ale ani jeho muška nebyla dobře seřízená. V 16. minutě se diváci mohli přeci jen radovat. Nejprve byl vyloučen Kotál za hru loktem, ale jak je již ve zvyku domácích, opět se ujali vedení v oslabení. Hošek prudkou přihrávkou našel Šešinu a tam si mazácky poradil s obranou i brankářem – 1:0. Zanedlouho měl další velkou šanci Ságner, ale sám před bránou stoprocentně selhal. Najednou ale jakoby hráči také chtěli nechat vyniknout svého brankáře Krásu. Ten během čtyř minut musel zlikvidovat minimálně dvě tutové šance hostí excelentními zákroky. Tutovku zahodil také Brotánek, který stál osamocen před brankou hostí, ale zařízení netrefil.

Do druhého dějství vstoupili Rakovničtí mnohem důsledněji, než v předchozích zápasech, kdy zejména druhá třetina znamenala pro Rakovnické kritické chvíle. Prvé tři minuty se hrálo pouze na jednu branku, a to na tu hostů. Ovšem ve čtvrté minutě se podařilo hostujícímu týmu vyrovnat. Petržílka ve své třetině přihrál přes šíři hřiště, jeho úmysl vyčetl útočník hostů a v zakončení byl nekompromisní – 1:1. Rakovničtí se z obdržené branky nemohli dlouho vzpamatovat. Domácí mužstvo v kritických chvílích podržel brankář Krása, který vytáhl ze své sbírky řadu pěkných a bravurních zákroků. 39. minuta přinesla oddych pro domácí fanoušky, když hostující útočník netrefil branku i přesto, že se v ní v tu dobu nenacházel brankář Krása. Rychlé rakovnické protiútoky zůstaly také nevyužity, neboť Brotánek ani Petrželka nenašli recept, jak vyzrát na brankáře hostí. Vzápětí se hned musel blýsknout skvěle chytající brankář Krása, který zlikvidoval samotný nájezd. Těsně před sirénou se ujali domácí vedení. Petržílka naservíroval kotouč na hůl Brotánka, který až na popáté zasunul puk do svatyně hostí – 2:1.

Úvod třetí třetiny patřil opět domácím. Ti si vytvořili místy až drtivý tlak. V 41. minutě dal o sobě vědět Vobr. Ujel hostujícím bekům, ale své sólo neproměnil. O minutu později se v té samé šanci ocitl Ságner, ovšem ani on nedokázal se stoprocentní šancí naložit dobře. Skóre se měnilo až ve 49. minutě. Rakovničtí hráli přesilovku, kterou zužitkovala dvojice Rambousek – Vobr, kdy prvně jmenovaný nedal brankáři šanci – 3:1. V 50. minutě se opět mění stav utkání a opět ve prospěch domácích. Skružný nachází Vobra a ten si dokázal poradit s brankářem – 4:1. Domácí začali hrát až příliš „profesorský“ hokej a hosté to ihned potrestali. V 57. minutě hrál Rakovník v oslabení. Po ani ne třiceti vteřinách hosté dokázali snížit – 4:2, a aby toho nebylo málo, tak vzápětí přidali kontaktní branku – 4:3. Dvě minuty před koncem přišel důležitý moment utkání. Krása vyjel do rohu kluziště, útočník mu vypíchl kotouč z lapačky a hned prudkou přihrávkou našel svého spoluhráče. Ten ovšem dva metry před brankou se napřáhl jako by chtěl propálit síť, ale místo toho branku přestřelil. Domácí si tak mohli oddechnout a sebrat plný počet bodů. „Celý zápas jsme hráli ve výborném stylu. Byl to vyrovnaný zápas a na obou stranách byli k vidění stoprocentní šance, které ovšem nedokázali hráči využít. V závěru jsme měli obrovské štěstí, neboť tutová šance hostů nešla neproměnit, ale naštěstí pro nás se tak nestalo,“ komentoval zápas vedoucí A mužstva HC Rakovník Vladimír Soukup.

 

HC Rakovník: Krása (Bazyka) – Hošek, Opat O., Rambousek, Šešina, Ságner – Kotál, Muller J., Karel, Vobr, Opat L. – Pospíšil F., Tichý, Petržílka, Petrželka, Brotánek.

 

Střídali: Železňák, Pilík J., Skružný.

Přesilovky 8:10

Využití 1:1

Trenér Pavel Hrabě.