Při svém třetím startu na halovém světovém šampionátu jste byl medaili zatím nejblíž, cítíte stále zklamání?

Zklamání je to velké, všichni cítili, že jsme mohli vyhrát a pokračovat dál v turnaji a bojovat o medaili. Celkové 5.místo je velice dobré umístění, ale když víte, že stačilo proměnit jednu šanci, nebo jednomu gólu zabránit, tak to mrzí hodně.

Jaký byl Írán soupeř?

Írán byl přijatelný soupeř, i když nás v přípravě na turnaji v lednu dvakrát porazil. Zápas jsme rozehráli skvěle, vedli jsme 2:0, ale Íránci vyrovnali. Troufnu si říct, že jsme hráli lépe, ale zradila nás koncovka. Nedali jsme několik velice dobrých šancí ze hry i trestných rohů. Zápas pokračoval v samostatných nájezdech a v těch jsme bohužel 1:2 prohráli.

Ve čtvrtfinále bylo několik sporných okamžiků. Jak jste je viděl vy?

Jeden z nich byl asi 6 minut před koncem. Dali jsme gól, když Martin Capouch dorazil do prázdné branky centr Davida Vacka, ale rozhodčí po gólu odpískal předchozí přestupek soupeře a trestný roh pro nás, který jsme ale neproměnili. Druhý byl při druhém nájezdu, kdy mi rozhodčí odpískali sporný faul a nařízenou penaltu jsem bohužel nechytl. Teď už to ale nejde vrátit.

Jak celkově hodnotíte vystoupení Čechů na turnaji?

Do turnaje jsme vstoupili podle našich představ, první hrací den jsme získali po dvou výhrách 6 bodů, porazili jsme Trinidad 7:2 a Kazachstán 9:3, což nás hodně přiblížilo k postupu do čtvrtfinále. Druhý den nás už čekali daleko silnější soupeři. Nejprve domácí Německo, první ve světovém rankingu a Austrálie. S Německem jsme svedli infarktový zápas, kde ještě 12 minut před koncem byl stav 5:3 pro nás, ale Němci potom přešli do hry v šesti bez brankaře a otočili na 6:5. Zápas s Austrálií začínal ve 21:50 a nám se podařilo uhrát remízu 2:2 gólem v poslední minutě zápasu. Už jsme věděli, že jsme ve čtvrtfinále a třetí den nás čekal poslední zápas ve skupině s Polskem, kde bylo cílem získat alespoň remízu, abychom se ve čtvrtfinále nepotkali se silným Rakouskem, pozdějším vítězem turnaje. Opět se nám podařilo jen vyrovnat v závěru na 3:3, což znamenalo, že ve čtvrtfinále nás čekal Írán.

Co říkáte na výkony svých spoluhráčů a zároveň svěřenců z rakovnického klubu?

Martin Seemann odehrál turnaj výborně. Měl velké obavy, jestli po zranění vydrží turnajovou zátěž, ale zvládl to skvěle. S Trinidadem dal jeden gól a na jeden nahrál, s Kazachstánem také jeden gól a asistence, s Polskem jeden gól, s Německem jeden gól a s Íránem jedna nahrávka na gól Tomášovi Jahodovi. Tomáš nahrál na tři góly s Kazachstánem a zvyšoval s na 2:0 s Íránem. Takže hráli opravdu dobře.

Pozemkáři si hodně pochvalovali zázemí šampionátu. Jak se vám osobně v Německu líbilo?

Organizace MS v podání Němců byla skvělá. Berlínská Max Schmeling aréna měla výbornou návštěvnost. Na centrálním hřišti nás povzbuzovalo okolo čtyř tisíc diváků, na finále přišlo přes osm tisíc lidí, takže sehnat volné sedadlo byl velký problém.

Takže jste si jinak šampionát užil?

Celkový zážitek z mistrovství světa je nezapomenutelný. Za svoji kariéru, jsem nezažil lepší atmosféru a diváky. Uměli fandit, rozuměli pravidlům, znali jména hráčů, skvěle se bavili a dokázali hráče vyburcovat.