HC Děčín- HC Rakovník 6:7 sn (2:1, 1:1, 3:4)

Do první třetiny vstoupili lépe hokejisté Děčína, kteří hosty lehce přehrávali. Jejich útočná snaha vyústila v rychlé jednobrankové vedení, když se prosadili už v 5. minutě. O deset minut později skórovali domácí znovu, a vedli tak již o dvě branky. Necelých dvacet vteřin před první přestávkou stihl alespoň snížit přesilovkovou trefou Čelikovský.

Ve druhé třetině se opět prosadili jako první domácí, kteří ve 32. minutě zvýšili na 3:1. O tři minuty později však dokázal snížit Truksa opět na rozdíl jediného gólu. Do druhé sirény už žádná další branka nepadla, a tak se šlo do šaten za stavu 3:2.

Hned na začátku třetí třetiny však dostali hosté další úder, když domácí ve 41. minutě zvyšovali na 4:2. Za další tři minuty zvýšili mladíci z Děčína už na 5:2 a zdálo se, že si vedení pohlídají až do konce. V tu chvíli však rakovničtí junioři prokázali vnitřní sílu a touhu po vítězství, a v rozmezí 45.- 46. minuty dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Nejprve se prosadil Týče, kterému asistoval Cukr a při hře čtyři na čtyři vstřelil kontaktní gól Zubalík – 5:4. V 50. minutě se po asistenci Zubalíka prosadil Truksa a bylo srovnáno. Domácí však ani po třech inkasovaných brankách nepřestali hrát a v 52. minutě se dokázali opět dostat do jednobrankového vedení. Za Rakovník však v 56. minutě vyrovnal Kohout- 6:6. Do konce třetí části už žádná další branka nepadla, a tak museli o vítězi rozhodnout, stejně jako u rakovnických starších kolegů, samostatné nájezdy.

Vzhledem k tomu, že Truksa i Staněk proměnili svoje pokusy v gól a Vyskočil v rakovnické brance oba děčínské nájezdy zneškodnil, putoval druhý bod za výhru v nájezdech do Rakovníka.

HC Rakovník: Vyskočil- Zíka M., Zíka L., Staněk, Týče, Vostrý, Cajthaml, Truksa, Kohout, Čelikovský, Prokop, Zubalík, Cukr, Titlbach. Trenér: Tomáš Veselý. ⋌