V neděli se odehraje poslední kolo základní části a také se bude vědět, kdo koho dostane na play off. Pokud by si chtěl Rakovník udržet druhé místo, musel by v Poděbradech, kam jede k poslednímu zápasu, vybojovat alespoň remízu.

Kolem porážky od Slaného byly mezi diváky zvučné ohlasy. Své si určitě myslí i samotní hráči a my jsme tři z nich požádali, aby nám řekli příčinu, proč se zrovna derby nezdařilo.

Jiří Karel – levé křídlo
„Opět jsme nedokázali zachytit začátek utkání. Když k tomu přidáme nevyužité přesilovky, ve kterých jsme se málo tlačili do zakončení, a lepší dynamičtější pohyb soupeře během celého utkání, jen těžko máme šanci uspět proti týmu, jako je Slaný.“

Radek Jirátko – brankář
V utkání soupeř předváděl lepší pohyb po hřišti a my byli všude o krok později. Vytvořili jsme několik individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat, a naopak naše koncovka postrádala správný důraz.“

Michal Kotál – obránce
Velký rozdíl mezi týmy byl v proměňování šancí. Soupeř dokázal naše chyby trestat a naše hra v tomto směru postrádala důraz a chuť po gólu. Musíme se z utkání poučit a během čtrnácti dní ještě zapracovat na nedostatcích, které nám nedělní utkání ukázalo, a vyladit tak formu na play off."

Když se podíváme na výsledky Rakovníka, jsou velmi slušné a není přece nutné vyhrát každý zápas. Musí se i prohrát, aby pak mohla přijít zase radost z vítězství. Když by HCR uspěl v play off, nikdo se už nebude pídit po tom, jak mu nevyšel zápas se Slaným.

Vždyť utkání u nich 6. listopadu dopadlo pro Slánské mnohem potupněji. Prohráli tenkrát 3:10. To je jiný debakl. Rakovník se může opřít o největší návštěvnost z celé KLM a snad na ně lidé po jednom nevydařeném duelu nezanevřou.