HC Rakovník – HK Kralupy nad Vltavou 6:4 (0:0, 2:1, 4:3)

Zdánlivě lehký úkol porazit poslední Kralupy nebyl úplně lahodný med. Hosté nehráli špatně, měli nové hráče a hlavně slušně vytrénovaného brankáře. Přes to všechno, i přes nezdar v první třetině vsítit gól, se herní kvalita ukázala.

Do vedení šli sice hosté, ale v té samé minutě poslal Ságner pul na O. Gebharta, který si všiml, že je brankář vysunutý a pohodlně zavěsil – 1:1. Výsledek se začal otáčet. Domácí napadali rozehrávku Kralup už na modré čáře a postupně se dostali až do neuvěřitelného vedení 6:1.

Postupně se prosazoval po střele O. Gebharta z dorážky Vyskočil, který pak sám asistoval Karlovi. Další branka padla na jeden dotek po ose Mikeš, Krejčí, Douda, přičemž poslední střelec si to zopakoval i za chvíli po nahrávce Kounovského. Tečku za tím vším udělal zaslouženě Ságner, který dřel na gól celý zápas.

Do konce utkání zbývala tříminutovka, která byla ovšem ze strany Rakovníka hodně bídná. Kdo byl, viděl sám. Během těchto málo minut dostali domácí tři branky a nemohli tak soupeři věnovat debakl. Na druhou stranu diváci viděli hodně branek a krásný hokej.

„Dnes jsme s výkonem spokojeni. S chutí a nasazením hrál navrátilec do sestavy Karel a také mladí hráči ukázali, co v nich je. Mrzí nás zbytečné inkasování v posledních třech minutách, holt jsme usnuli na vavřínech. To se stává," řekl s patřičným úsměvem spokojený vedoucí týmu Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Pospíšil (Marušák) – Krejčí, Mikeš – Kounovský, Douda, Nosek – Brejník, Vyskočil – O. Gebhart, Ságner, Karel – Kříž, Veselý (Volentič) – Grill, Kozák, Bauer – Pechanec, M. Gebhart, Bareš. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 11/7, rozhodčí: Hruška, Nevařil, Löhr, diváků: 300, příští utkání: SO 12.1. 17:00 Benešov – Rakovník.