Kladno se chystalo na oslavy od pátku, kdy návrat do extraligy potvrdilo výhrou 4:2 v Českých Budějovicích. Ještě v pátek v půlnoci byla pro hráče nainstalována při vjezdu na stadion světelná slavobrána i velký ohňostroj. Vše jako předehra nedělnímu odpoledni, když Rytíři připravili i venkovní fanzónu.

Fanoušci zahájili zápas úchvatnou atmosférou, světélkující arénu vystřídal slavnostní nástup hráčů a slavnostní buly tří legend, které slaví kulatiny. Jindřich Karas a Josef Wimmer osmdesát, Radek Gardoň padesátku. Na hlavami kladenského kotle se objevil transparent, nad kterým strávili půlku velikonočních svátků: My chceme Jardu Jágra na bankovce mít!

Navíc se uprostřed kotle objevil i zraněný obránce Martin Kehar, toho publikum vyvolávalo dlouho.

Zápas samotný připomínal chvílemi utkání hvězd, bránilo se jinak než během celé baráže. Skvěle ale chytali náhradní gólmani, u domácích Brízgala, u hostů Pavlát. Ten měl přece jen práce víc a ve druhé třetině nestačil na ránu rozjetého Redlicha.

V závěru se ale Brízgala nešťastně zranil, dvě minuty před koncem ho vystřídal Cikánek a ten 66 vteřin před koncem kapituloval po dorážce Šťovíčka. Chomutov nakonec bitvu překlopil na svou stranu, když v prodloužení propálil Cikánka Koblasa, ale to zaplněnému ČEZ stadionu nevadilo.

Chomutov celkově přistoupil k zápasu dobře, tedy ti, co dorazili. V sestavě už chyběly hlavní hvězdy, Peters, Duda i mladý Růžička, jeho otec a trenér Vladimír Růžička na lavičce scházel rovněž. Spíkr přenosu mu zahrál hit Dalibora Jandy Kde jsi? A arénu rozesmál.

Ne naposledy, Kladno se po pěti letech těší na vrcholový hokej. A nemůže se dočkat.

Rytíři Kladno – Piráti Chomutov 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)