HC Rakovník – HC Příbram 1:6 (1:0, 0:3, 0:3)

Když ve 12. minutě šly hokejky nad hlavy rakovnických hráčů, když po Skružného nahrávce přesně mířil Vobr na 1:0, většina věřila, že uvidí vítězství. Přispělo k tomu i nadějné sólo Vobra, který však nakonec jen poslal puk nad břevno Simerovy branky. Rakovničtí drželi tempo, při hře mysleli a v poklidu dohráli třetinu.

Ještě úvodních osm minut té druhé se hrálo pod rakovnickou taktovkou, ale ve 29. minutě vše rázně hráči „pozemní síly“ Earthforce utnuli a první útočná trojka zelených Trč – Anděl – Mácha začala psát účet – 1:1. Hned za dvě minuty, při vlastní přesilovce, kapituloval Krása podruhé a dvě minuty před sirénou to už bylo 1:3. Rakovník se pokusil jen o několik nesmělých střeleckých pokusů, které však k ničemu vést nemohly.

Poslední šanci domácím tak nabídla třetí třetina, ale ti ji nechali být. Přestali bruslit, jen neochotně se pouštěli do soubojů a vrcholem všeho byla 46. minuta, kdy při rakovnické přesilovce 5 na 3 prostřelili Příbramští Krásu počtvrté. Rakovník ale měl ještě jeden trumf v kapse a právě teď byl ideální čas jej vytáhnout. Požádal rozhodčího o konfrontaci s tím, že hosté nemají patřičnou předepsanou výzbroj a to dávalo podezření, že dva z nich nebudou zrovna v pořádku. Rozhodčí ale oddaloval kontrolu jak to šlo, nakonec k ní přistoupil, ale efekt to nepřineslo. Naopak Krása dostal pátý gól, a pak se nechal střídat. V závěru dokázali hosté překonat i Petržilku a ukončili tak tento prapodivný zápas.

„Rakovnický divák si dnes vůbec nepochutnal. Bylo to nešťastné utkání, soupeř byl lepší a spravedlivě vyhrál,“ konstatoval vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Rakovník: Krása (49. Petržilka) – Fr. Pospíšil, Kotál, Brejník, Tichý, R. Müller, Macháč, Vobr, Rambousek, Skružný, Hovorka, Karel, Brotánek, Šešina, Kozák, Ságner, Kučera. Trenér: Zdeněk Hrabě.