1/8

HC Junior Mělník – HC Hvězda Praha 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Havel (Šubrt), 12. Šícha (Bílek, Vernek), 50. Vernek (Bílek, Stinka), 56. Prejza (Havel, Chvátal) – 48. Veverka (Šnaidauf). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Hrčka – Vlasjuk, Havel.

Libor Stinka (trenér HC Junior Mělník): Zápas měl dobré tempo i úroveň. Po první třetině, kterou jsme vyhráli 2:0, byla druhá bezbranková. Ve třetí Hvězda snížila v oslabení na 2:1, ale vzápětí jsme přidali třetí gól z přesilovky a zbytek zápasu už jsme si pohlídali. Kluky musím pochválit za bojovný a zodpovědný výkon. Výborně chytal Michal Formánek a na výhře má velký podíl. Je potřeba dál podávat takové výkony, bodovat a posouvat se tabulkou vzhůru.

Jiří Katz (trenér HC Hvězda Praha): Opět se nám vstup do zápasu vůbec nepovedl, hned v prvních pěti minutách jsme prohrávali. Pak domácí přidali z přesilovky gól na 2:0. My pak v první třetině už byli neškodní, takže domácí vedli po zásluze. Ve druhé třetině jsme si řekli, že chceme změnit obraz naší hry, chceme se víc tlačit do brány. Nicméně že bychom se extra zlepšili, se říct nedá. Domácí skvěle bránili, drželi systém a moc nám toho nepovolili. Měli jsme i přesilové hry, ale bohužel jsme v nich vůbec nebyli efektivní. Před třetí třetinou jsme si řekli, že to ještě zkusíme, ale ani třetí třetina nebyla v naší režii. Domácí hráli velice dobře, byli organizovaní a skvěle plnili herní plán. Nic nám nedovolili. Gól na 2:1 jsme dali paradoxně ve vlastním oslabení, ale domácí ukázali zkušenost, ještě tu přesilovku využili a pak dovršili krásnou akcí na 4:1. Domácí po zásluze vyhráli, gratulujeme jim. Za mě to bylo velmi kvalitní mužstvo. Příští týden nás čeká těžké utkání s Vlašimí a doufám, že ho zvládneme lépe.