Pro Mělnické ovšem nezačal zápas s Černošicemi příliš šťastně. Zřejmě dlouhodobě se jim totiž hned v první části zranil útočník Pokorný. Navíc to byl brankář Junioru Vokurka, kdo první lovil puk ze sítě. Od vyrovnání v poslední minutě třetiny už ale domácí tahali za delší konec a i s přispěním premiérových gólů Šíchy a Davida Havla vyhráli 5:2. S úsměvem tak mohli brát, že závěrečnou třetinu museli aktéři odehrát na neupraveném ledu. Během druhé přestávky se totiž nepodařilo nastartovat rolbu. „Postavila si hlavu a nepomohlo rychlé dobíjení baterie, modlitby, přemlouvání nebo vyhrožování," uvedl k technickým potížím manažer HC Junior Viktor Šebík.

Na záda vedoucímu tandemu dýchají hokejisté Jesenice, kteří přivezli všechny body z ledu boleslavské rezervy. K vidění byly hned dva obraty. Hosté sice svou úvodní aktivitu přetavili ve vedoucí branku, v polovině utkání ale především zásluhou hattricku Rovného už tři ztráceli. Další čtyři góly ale patřily Jesenickým, kteří tak výsledek znovu přiklonili na svou stranu a těsný náskok už uhájili i v dramatickém závěru.

Podobný vývoj a nakonec i stejný výsledek přineslo utkání mezi Královým Dvorem a Benešem. Domácí nováček vedl ve druhé části už 3:1, a nebýt benešovského brankáře Štěpánka mohl klidně i vyšším rozdílem, nakonec ale odešel s prázdnou. Jeho trenér Radek Křesťan věděl, že problémem byla nedisciplinovanost: „Je neskutečné, že máme 26 trestných minut. Určitě z toho vyvodíme důsledky a budeme zbytečné prohřešky pokutovat." Podle benešovského Františka Sládka domácí jednoduše přestali stíhat zvýšenému tempu jeho hráčů. „Uchylovali se k nedovoleným zákrokům, za které byli i potrestáni," zmínil po utkání.

Na nulový vstup do sezony dali ve svém úvodním domácím utkání zapomenout slánští Lvi. Proti Vlašimi přišli ještě v úvodní třetině o dvoubrankový náskok a dokonce ji prohráli, ve zbylých dvou ale úspěšnými přesilovkami dovedli zápas do vítězného konce. „Domácí byli po všech stránkách lepší," uznal po utkání asistent trenéra Vlašimi Karel Dýcka.

Dno tabulky zatím patří Poděbradům a Rakovníku. Ani jeden celek si zatím nesáhl na jediný bod.

Krajská liga, 3. kolo

HC Junior Mělník – SK Černošice 5:2Branky: 20. a 60. Šubrt, 30. Příhoda, 31. Šícha, 43. D. Havel – 8. Jobek, 37. Šalamoun. Rozhodčí: L. Kučera, Větrovský. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:0.

HC Příbram – HC Poděbrady 3:1Branky: 17. Hlaváč, 33. Šlemenda (Šmejkal), 55. Kadič (Svoboda) – 47. Löffelman (Svoboda). Rozhodčí: Novák – Skalická, Mrázek. Vyloučení: 11:13. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.

HK Králův Dvůr – Lev Benešov 4:5Branky: 9. a 22. Tolkner, 14. Novotný, 30. Pánek – 3. Babický, 25. Štětina, 30. Janák, 35. Holeš, 55. Hynek. Rozhodčí: Jecelín – Záhora, Holec. Vyloučení: 13:7. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Třetiny: 2:1, 2:3, 0:1.

Lev Slaný – Rytíři Vlašim 5:3Branky: 2. J. Novák, 5. P. Novák, 37. Vostracký, 47. Průcha, 50. Zilcher – 6. a 14. Matějka, 19. Kočí. Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Vilímec. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:0. Třetiny: 2:3, 1:0, 2:0.

Sj. Velké Popovice – HC Rakovník 5:2Rozhodčí: Čáp – Kálal, Kálal ml. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Ostatní podrobnosti nehlášeny.

BK Ml. Boleslav B – HC Jesenice 4:5Branky: 4. 6. a 12 Rovný, 26. Ficek – 4. a 50. Teubner, 34. a 58. Hrdina, 54. Mojžíš. Rozhodčí: Mrázek – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 3:1, 1:1, 0:3.

Krajská soutěž, 1. kolo

Neratovice – Kralupy 4:6, Sedlčany – Hořovice 8:4, Hvězda Kladno – Zlonice 2:4, Spartak Příbram – Žabonosy 3:4 SN, Božetice – Žilina 4:3 SN.