„Krize a herní nekázeň pokračuje. Zatím se v novém roce vůbec nemůžeme chytit. Už třetí zápas v řadě jsme si prohráli hned v první třetině a vůbec nic nám nefunguje. Od brankařů po útočníky se nám vůbec nedaří a nevím čím to je,“ krčil rameny po další prohře kouč béčka HC Tomáš Veselý.

Již první třetina napověděla, kam bude zápas směřovat. Hosté ji prohráli 0:4 a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by se vzepřeli novoročnímu osudu. „Jeli jsme tam pouze ve třinácti, protože nás trápí velká marodka a zranění. Hned v prvním střídání se nám ještě zranil Prask, takže jsme museli hýbat se sestavou, ale to nemění nic na tom, že náš herní projev oproti tomu, co jsme předváděli vloni, se mi vůbec nelíbí,“ posteskl si rakovnický trenér.

V prostřední části se Rakovničtí sice třikrát prosadili, když se postupně trefili M. Gebhart a dvakrát Lipold, ale místo stažení manka přišlo jeho navýšení, když Božetice mířily do černého hned pětkrát. Třetí třetinu hosté po brankách Vostárka a O. Gebharta vyhráli 2:1, ale to už o vítězi nebylo pochyb.

„Gólmani dostávali laciné góly, obránci jim nepomohli, útočníci branky nestříleli. Začali jsme se rozčilovat na rozhodčí, dělali jsme nesmyslné chyby a vůbec jsme se nesoustředili na hru. Nevím co s kluky je, ale chybí jim radost ze hry, chuť a hlavně srdíčko,“ byl zklamaný Veselý. O to více, že Božetice by neměly být pro Rakovník nepřemožitelným soupeřem. „Mají tam samé starší kluky, jsou to vysloužilí hokejisté, ale my jsme je nedokázali přehrát chytrostí, a dokonce ani rychlostí,“ kroutil nevěřícně hlavou.

A to nebylo zdaleka vše, co si musel trenér rakovnického HC protrpět. Jeden z jeho svěřenců Havlíček dostal za vzájemnou menší potyčku přísný trest do konce utkání, což neunesl a při odchodu do kabin mlátil do plexiskla, zlomil hokejku o mantinel, kopl do koše a zničil hrazdičku, kterou musel rakovnický klub uhradit. Za svůj výstup mu rozhodčí sebrali registračku a minimálně do konce sezony si nezahraje. „Jako kdyby toho nebylo málo. To, co Luboš Havlíček předvedl vůbec nepřísluší chování hokejisty. Problémy s ním byly už dřív, ale myslel jsem, že už se trochu zklidnil. Pak ale udělá takovýhle zkrat,“ dodal zhrzený Veselý.

HC Rakovník B: Bendl (Řenč) – Dyršmíd, Zíka, Prask, Staněk, Veselý, O. Gebhart, M. Gebhart, Vostárek, Cajthaml, Lipold, Prokop, Truksa, Havlíček.