Mladá Boleslav B – HC Rakovník 1:4  (0:1,1:3,0:0)

Rakovničtí od začátku lépe bruslili a největší šanci měl v úvodní pasáži Chvojka, který však svůj samostatný únik neproměnil. Hosté byli nadále aktivnější, v další šanci se po přihrávce Vyskočila ocitl Tolkner, který si ale na domácího gólmana nepřišel. V 19. minutě se hosté mohli konečně radovat. Ambroz našel Grilla, který otevřel skóre – 0:1.

„Ve druhé části jsme soupeře zmáčkli, hráli jsme opravdu výborně a hned po dvou minutách jsme se dostali do zaslouženého dvoubrankového vedení," popsal povedený vstup do druhé části vedoucí HC Rakovník Vladimír Soukup.

Druhou branku vstřelil po přihrávce Větrovce Ondřej Gebhart, jehož pěkná střela zápěstím skončila ve vinglu. Autorem třetího gólu Rakovnických byl Kounovský, který využil přihrávku Martina Gebharta. Rakovničtí byli v euforii, hnali se do útoku, až je musel zklidnit nový kouč Otakar Vejvoda, který si vzal time-out. Mladoboleslavští stále více vystrkovali růžky a v 34. minutě dokázali snížit – 1:3. Rakovničtí hokejisté se po inkasované brance zklidnili a vyplatilo se. Ve 39. minutě vybojoval za domácí brankou puk Tolkner, nastřelil ho před bránu, kde ho tečoval domácí hráč před Martina Gebharta, jenž byl ve správný čas na správném místě a propasíroval puk za záda brankáře boleslavského brankáře počtvrté – 1:4.

Ve třetí části se domácí pokoušeli s výsledkem ještě něco udělat, ale vytvořili si pouze jednu vážnější příležitost, kterou Pospíšil kryl. Hosté naopak mohli svoje vedení ještě navýšit, ale buď jim stála v cestě tyč, nebo domácí gólman, a tak se skóre již nezměnilo. Rakovničtí hokejisté se tedy dočkali prvního velice důležitého vítězství.
„Všichni zahráli opravdu dobře, nemohu nikoho vyzdvihovat, byl to kolektivní výkon a zaplaťpánbůh za tři body," oddechl si Vladimír Soukup.

Že pozitiva převládala nad negativy potvrdil i nový trenér Otakar Vejvoda. „Po prvním zápase sice nemám srovnání s ostatními soupeři, takže se zápas hodnotí hůř, ale myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Za stavu 3:0 jsem musel hráče trochu zklidnit, neboť z přemíry snahy používali více srdce, než hlavu, ale dostali jsem se z toho a mohli jsem vyhrát vyšším rozdílem. Je ale dobré, že jsme se do šancí dokázali dostávat, po prvních dvou třetinách jsme měli 41 střeleckých pokusů, což je pozitivní."

Branky HCR: Grill, O. Gebhart, Kounovský, M. Gebhart

Diváků: 30, rozhodčí: Kedra, Holec, Kovačík, vyloučení: 7:4

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Krejčí, Mikeš – Ságner, Bauer, Chvojka, Vyskočil, Zuska – Tolkner, Kounovský, Nosek – Větrovec, Kotál – Grill, Ambroz, O. Gebhart – M. Gebhart.