Letos se hokejistům postup až do finále nezdařil

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Po třetím místě HC Rakovník v tabulce KLM čekalo hokejisty čtvrtfinále s nelehkým soupeřem z Příbrami. V sobotu se odehrálo utkání u soupeřů, ve kterém Rakovník podlehl 5:2, a v neděli nedošlo ani na prodloužení po krásném a dramatickém zápase, který skončil nerozhodně 5:5.

7.2.2011 3

Play off: Příbram - Rakovník (5:2).Foto: Deník/Jan Hájek

HC Příbram – HC Rakovník 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Rakovničtí odjížděli do Příbrami v okleštěné sestavě a také zasáhnuti úmrtím prezidenta klubu Milana Kotála. Brejník a Ambroz odehráli utkání s horečkou. „Není to naše výmluva, Příbram hrála velmi dobře, ale tyto okolnosti nám nepomohly,“ řekl na úvod Vladimír Soukup.

Od začátku utkání Rakovník nestíhal a domácí kralovali na ledě. Z několika chyb Rakovníka plynou inkasované góly a za stavu 4:1 už remízu nikdo nečekal. Když ale za tohoto stavu, kdy se trefil Kříž, hosté slavili ještě branku, přišel další trest – 5:1.

Dál už se nebojovalo o nic jiného, než o kosmetickou úpravu výsledku. Tu v poslední minutě provedl po akci Pištěka a Mikeše Banič – 5:2.
HC Rakovník: Jirátko (Schröder) – Banič, Kříž – Ságner, Kounovský, Ambroz – Šmíd, Krejčí – Brejník, Karel – Hoffmann, Klaus, Gebhart – Mikeš, Pištěk, Kozák. Trenér Zdeněk Hrabě.

Nedělní zápas v domácím prostředí byl sice lepší než ten sobotní, ale příbramští hráči si byli vědomi, že když uhájí rozumný výsledek nebo remízu, tak do semifinále postupují oni. A tak se také stalo. Oba týmy se rvaly o výsledek a po velkém souboji byla remíza sice spravedlivým výsledkem, ale na postup to nestačilo.

HC Příbram – HC Rakovník 5:5 (1:1, 2:0, 2:4)

Ještě se někteří nestačili ani pořádně rozbruslit a už to bylo 0:1 po kiksu domácích. Později si Rakovník vytvořil tlak a v 9. minutě jej zúročil, když Klaus našel Noska – 1:1.

Druhá třetina nabídla domácím velkou šanci na úspěch a prodloužení, když se během ní dostali do vedení 3:1. Nejprve se začátkem třetiny trefil z pozice mezi kruhy Kříž (Banič, Hoffmann) a ve 29. minutě to parádně provedl Šmíd, když se mezi soupeři prokličkoval a vytáhl si z branky i gólmana, kterému poslal puk pod víko.

Nikdo ale asi nečekal náhlý zvrat v poslední dvacetiminutovce, to domácí nadělali chyb jak máku. Alespoň ze začátku. Během šesti minut se hosté radovali z neskutečného výsledku 3:5, který byl pro domácí opravdu zdrcující.

Kdo nepřestal věřit, byli domácí fanoušci, kterých přišlo 412 a svoji perfektní návštěvností vytvořili nejhezčí atmosféru sezony. Možná i díky ní se stále hrálo.

Netrvalo to dlouho a Kříž poslal puk na Kotála a zrodilo se snížení 4:5. Pak domácí ještě polila živá voda a čtyři minuty před koncem srovnali stav na konečných 5:5.

V poslední minutě hrál Rakovník ještě přesilovku a poté odvolal i brankáře, ale Příbram držela výsledek zuby nehty.

„Já i hráči děkujeme publiku, které zraje jako víno a dokáže podpořit i když se nedaří, nebo prohráváme. Je to opravdu moc fajn, mít takové lidi na své tribuně! I když se nám tyto víkendové zápasy moc nepovedly, myslím, že jsme v soutěži hráli pěkný hokej a je jen škoda, že to neskončilo lépe. Vše špatné je ale pro něco dobré. My teď budeme muset nahradit Milana Kotála, což bude těžké, ale někdo to dělat musí. Doufám, že v příštím ročníku na nás diváci nezanevřou a dostane se nám od nich stejná podpora,“ poděkoval za celý tým HC Rakovník vedoucí Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Jirátko (Schröder) – Banič, Kříž – Ságner, Kounovský, Bobr – Šmíd, Krejčí – Hoffmann, Ambroz, Gebhart – Kotál, Karel – Mikeš, Klaus, Nosek – Brejník, Pištěk, Kozák. Trenér Zdeněk Hrabě.

Autor: Bianka Joglová

7.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

SERVIS

Věda a výzkum - Specialisté v oblasti vědy a techniky 22 000 Kč

Specialisté v oblasti vědy a techniky Technik/technička zkušební laboratotoře. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: práce při provádění zkoušek stavebních materiálů a konstrukcí v laboratoři a na stavbách., Požadujeme: min. SŠ vzdělání nejlépe technického zaměření (stavební apod...), aktivní práci na PC (MS Office), pečlivost, samostatnost, dochvilnost, časovou flexibilitu, logické myšlení. Aktivní řidič sk. B. , Nabízíme zajímavou práci v mladém kolektivu, možnost kariérního postupu., Kontakt: e-mailem vymyslicky@qualiform.cz. Pracoviště: Qualiform, a.s. - řevničov, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Petr Vymyslický, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 20 000 Kč

Všeobecné sestry bez specializace Všeobecná sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Masarykova Nemocnice Rakovník, Všeobecná sestra s registrací i bez registrace. Místo vhodné pro absolventy. Možný i jednosměnný provoz, ale i vícesměnný provoz. Oddělení DIOP, LDN, INTERNA, NOVOROZENCI., Příspěvek na stravování, dovolenou, penzijní a životní pojištění, náborový příspěvek 30.000,- Kč (novorozenecké oddělení náb.přísp. 60.000,- Kč)., Kontakt: Ing. Bc. Malíková 313525253, e-mail: malikova@nemorako.cz nebo osobně.. Pracoviště: Masarykova nemocnice rakovník s.r.o. - pracoviště, Dukel. hrdinů, č.p. 200, 269 01 Rakovník 1. Informace: Lenka Malíková, +420 313 525 253.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 500 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: Požadujeme: manuální zručnost, přesnost, pečlivost, ochotu učit se novým věcem a pracovat ve třísměnném či čtyřsměnném provozu a týmového ducha. Ve všem ostatním Vás rádi zaučíme., Nabízíme: nadstandartní balík benefitů zahrnující 6 týdnů dovolené, firemní jídelnu, stravenky a flexipassy pro volný čas, další finanční bonusy závislé na výsledcích týmu/firmy, příspěvek na penzijní připojištění 5 % z hrubé mzdy po roce u nás., Kontakt: tel. 313527236 nebo e-mailem katerina.husakova@valeo.com. Pracoviště: Valeo autoklimatizace k.s., Kuštova, č.p. 2596, 269 01 Rakovník 1. Informace: Kateřina Husáková, +420 313 527 236.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník, svářeč. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Lubná u Rakovníka, Kovovýroba Jindřich Pergler je velice dobře zavedenou společností s historií od roku 1989., Hledáme zámečníka, který se nebojí improvizovat, se sklonem k samostatné práci. , Náplň práce je nestereotypní, nejedná se o sériovou výrobu, v náplni práce převažují zakázkové práce v sídle společnosti., Svým zaměstnancům nabízíme výborné pracovní zázemí, flexibilní pracovní dobu s prozaměstaneckým přístupem (jedná se jen a pouze o domluvu mezi zaměstancem a majitelem společnosti Jindřichem Perglerem). , Zaměstnanecké výhody: pracovní poměr na dobu neurčitou, neustálá sebevzdělání a rozvoje v rámci společnosti, pravidelný plat, letní a vánoční mzdové bonusy., Kontakt: Ing. Marcel Perger 777708070, e-mail: marcel.pergler@pinie.cz nebo osobně na provozovně.. Pracoviště: Jindřich pergler, 270 36 Lubná u Rakovníka. Informace: Marcel Pergler, +420 777 708 071.

Z fotbalového utkání I.B třídy Loučeň - Pátek (4:0)
149

Loučeň slaví 125 let od založení

Henzély začal pohár zhurta, nastřílel čtyři fíky

Los druhého kola MOL Cupu, do boje jde už i FORTUNA:LIGA

Střední Čechy - Jaké je rozlosování druhého kola MOL Cupu, v němž se představí až deset středočeských týmů? Zasáhnou do něj i dva prvoligovém týmy z kraje - Příbram a Mladá Boleslav.

Těším se, ale moje příprava bude standardní, říká o návratu na Letnou Švenger

Příbram – V letní přípravě vyhrál souboj o post brankářské jedničky a důvěru trenérů splácí kvalitními výkony. Zkušený příbramský gólman Milan Švenger dokonce v posledním zápase proti Dukle Praha vychytal čisté konto. Nyní se pokusí zastavit střelce pražské Sparty, v zápase, který pro něj osobně bude mít velmi speciální příchuť. Na Letnou totiž přijede poprvé v kariéře jako soupeř. Nejen o tom promluvil v rozhovoru.

Basketbalový Nymburk zaplnil poslední místo

Nymburk – ČEZ Basketball Nymburk, úřadující basketbalový mistr republiky zaplnil na své soupisce poslední volné místo pro sezonu 2018/2019, když podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem.