Nedělním střetnutím s Černošicemi zakončili hokejisté HC Rakovník letošní pouť krajským přeborem. A bylo to loučení se sezonou hořké.

HC Rakovník – SK Černošice 4:5 (1:1, 3:3, 0:1)


Utkání začalo lépe pro domácí hráče, kteří už v osmé minutě vedli zásluhou J. Müllera, který zužitkoval nahrávku Karla. Za necelou minutu ale svítilo na ukazateli 1:1. To po spolupráci s Hlinkou prostřelil Krásu Jonáš. V dalších minutách Rakovničtí nabídli soupeři hned dvě přesilovky za sebou, stejně tak na konci třetiny zase Černošice Rakovníku, ale další branky padaly až po přestávce.

Ve druhé třetině se Rakovník rozhodl udělat na hráče hostí konfrontaci, ale po zásahu kapitána týmu od ní nakonec ustoupil. Zato střelecky se dařilo. Ve 25. minutě našel Skružný před brankou Vobra a gólman Záhorský tahal puk ze své sítě podruhé. Také Černošičtí ale nelenili a v polovině 27. minuty trefil černou Hlinka – 2:2. Rakovník znovu vyrazil dopředu a když se rozsvítila na ukazateli 28. minuta, napálil Petržílka bombu rovnou pod víko – 3:2. Přišla 35. minuta a rakovnické obraně ujel sólem Pavlík a bylo to zase stejně – 3:3. Po dalších dvou minutách na ledě prokázal znovu skvělou mušku Petržilka, když mu předtím namazal Petrželka – 4:3. Už se myslelo na šatnu, když znovu vyrazili Černošičtí dopředu a kombinace Kubalíka s Hůrkou zakončená ranou Stacha srovnala utkání na 4:4.

Závěrečná část tedy začínala jakoby od úplného začátku. Ve 48. minutě jen o milimetry minula branku Hoškova teč po Šešinově střele, který se vzápětí dostal do potyčky se Stachem. Oba tak zamířili na trestnou lavici. Rakovník tlačil a v polovině 50. minuty zůstal před Záhorským samotný Kotál, jenže nezpracoval zpětnou nahrávku Petrželky. Pak se hra na chvíli přenesla před Krásu, který hned dvakrát vychytal jedovaté pozdravy od Jonáše. Když ani v 52. minutě nepostřelil Šešina chumlem hráčů brankáře, začalo to vypadat na remízu.Poté ale začalo divácky nehezké divadlo. Petrželka byl podražen, nesouhlasil s verdiktem sudího a za svůj komentář dostal desetiminutový trest. Když v polovině 53. minuty zastavila píšťalka brejk Šešiny se Ságnerem, dali diváci jasně najevo, že rozhodčí neměří stejným metrem. Přišlo vhazování na začátku 64. minuty, z něj vyšli lépe hosté a sólo Musila zpečetilo osud utkání – 4:5. Hned po dalším rozehrání měl šanci domácí Douda, ale gólmana neprostřelil, stejně jako vzápětí u pravé tyče nezatlačil puk za čáru Vobr. Také Šešina si jel pro vyrovnání, ale těsně před gólmanem jej Papaj podtrhl a byl také odměněn desetiminutovým trestem. Poslední domácí šanci spálil dvě minuty před koncem Petržílka, když ho ke střele vyzval Šešina. Poslední dvě minuty pak dohrával Rakovník v oslabení 3 na 5, to neudržel nervy Kotál a po potyčce s Jonášem si vyrazil i na asistenta rozhodčího. Oba museli z kola ven a Kotálovo horké myšlení nejspíše bude mít ještě dohrávku.

Rakovník: Krása – Pospíšil, Kotál, Hošek, Douda, J. Müller, Vobr, Rambousek, Skružný, Karel, Petrželka, Brotánek, Železňák, Šešina, Ságner, L. Opat, Petržilka, O. Opat, Pilík. Trenér: Zdeněk Hrabě.

Rakovničtí hokejisté zvou diváky ještě tento pátek v 17 hodin, kdy si přátelsky zahrají proti výběru „odborářské“ ligy.