HC Jesenice – HC Rakovník 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Od první minuty měli hosté navrch, hodně sil a dobře se vyspala celá sestava. Zejména první lajna jezdila po ledě k neudržení.
„Tak jsem si v duchu ze srandy říkal, jestli ty kluci něco nesnědli, opravdu to byla jízda a to jsme neměli ještě v sestavě Mikeše," řekl s humorem vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Famózní zápas z hlediska kanadského bodování odehrál Václav Klaus. Byl u pěti gólů, neuvěřitelné. Nejprve  nahrával Doudovi a ten Noskovi – 0:1, poté dával gól sám po asistenci Noska – 0:2. Vzápětí bylo zase veselo, když ta samá trojice, jako při prvním gólu, zvedala ruce znovu.
Na 4:0 zvýšil po Klausově nahrávce Douda. Pak sice domácí našli skulinku v Pospíšilově brance, ale nic to na spekulacích o vítězi nezměnilo. Poslední Klausova asistence směřovala opět na Doudu – 1:5.

Vidět byla i třetí lajna, která skórovala na 1:6, když Bauer vracel puk zpět na modrou a Kotál krásně vymetl šibenici. Soustředěnost opadla, a tak Jesenice ještě snížila na 2:6.

HC Rakovník: Pospíšil (Cajthaml) – Mikeš, Krejčí – Nosek, Klaus, Douda – Vyskočil, Veselý – Karel, Kounovský, Grill – Kotál Volentič – Ságner, Bauer, Gebhart O.,  Gebhart M., Amboz, Bareš. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 5/5, diváků: 50, rozhodčí: Jecelín, Závora, Holec.

HC Rakovník – HC Jesenice 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Veliká návštěva, bubny, výhra… To vše patřilo k sobotnímu utkání, které nemělo takovou rychlost a výbušnost jako v pátek, za to bylo plné bojovnosti a chtíče.

Ono není jednoduché po 24 hodinách sehrát další mistrovské utkání v tom samém tempu. Musíme pochválit brankáře, který kromě střel, kryl i tři nájezdy hostů.

Hned v 59. vteřině našel Kounovský suprově postaveného Ambroze a bylo to 1:0. Kdo chodí na stadion pozdě, ani gól neviděl. Další možnost měl až ve 48. minutě, to se ukázal po nahrávce Doudy Klaus i před domácím publikem – 2:0.  Poslední čtyřminutovka zápasu byla trošku třešničkou.
Hráči chtěli udržet vítězství, nulu vzadu a střídali tak obětavě, že pomalu po helmě skákali dovnitř a ti, kteří šli na led, ani nepoužívali dvířka. Bojovnost tedy nechyběla a nakonec se vyplatilo.

Stínem zápasu byla menší stížnost na parkování aut v obytné zóně na trávě. Takže příští týden prosí oddíl diváky, aby parkovali mimo tuto zónu.

HC Rakovník: Pospíšil (Jirátko) – Mikeš, Krejčí – Nosek, Klaus, Douda – Vyskočil, Veselý – Karel, Kounovský, Ambroz – Kotál Volentič – Ságner, Bauer, Gebhart O. – Brejník, Grill, Bareš, Pechanec. Trenér Tomáš Bodinger. Vyloučení: 4/3, diváků: 440, rozhodčí: Švejda, Závora, Holec.

Další zápas play off sehrají Rakovničtí na ledě v Příbrami už v pátek, opět můžete využít dvaceti volných míst a jet fandit. Doma se hraje druhý den v sobotu od 17:30.