Když Rakovník prohrával s Poděbrady 1:2, tak všechny přítomné naštvalo, že sudí uznal hostům gól bruslí. A začala rvačka. Kotál sice vyhrál na body, ale dostal trest na tři zápasy. Pak dostali domácí třetí gól. Když si to před třetí třetinou v kabině hráči s trenérem vyříkali, ujaly se střely Kounovského, Hegebarta a Doudy – 4:3.

Pak jeli hosté vystřídat a vyhodili puk. Pro ten si vyjel gólman Pospíšil, ale kotouč se nešťastně odrazil od prken přímo do jízdy soupeři – 4:4. Doba hry vypršela a domácí mohou být rádi alespoň za dva body ze samostatných nájezdů, ve kterých uspěl jen Douda.

I v pondělí Rakovničtí pokračovali v matném výkonu. Nejen, že nedali několik šancí, kterých bylo na další tři zápasy, ale moc profesorský hokej hrál do karet Černošicím. Těm stačilo bruslit. Když se k tomu všemu přidá namazaný puk soupeři do šance či inkasovaný gól pod vedením 2. lajny, která zůstala na ledě i nadále a znovu inkasovala, těžko se utkání obrací. Když se za stavu 3:1 protočily pětky a na led se dostala opět druhá formace, neubránila domácí borce a vyndavala puk ze sítě nanovo.

Útěchou mohla být dobře rozjetá třetí třetina, ve které nejdřív po Ságnerově gólu z první části umístil puk mezi tyče Kounovský a po něm zafungovalo i snaživé duo Pilík – Kozák – 4:3. Jenže z následujícího buly vykřesaly Černošice maximum a bylo to 5:3. Rázem nebylo o co hrát a skóre se zastavilo až na krutých 7:3.

„V posledních zápasech nehrajeme dobře. Nedá se upřít bojovnost, ale všude jsme byli druzí. Dělali jsme obrovské chyby a sami jsme nedali i ty nejvyloženější šance. Sobotní zápas pokazil rozhodčí,zbytečně to celé vyhecoval a kluci se porvali. Za pondělní prohru si můžeme sami. Bude velmi těžké se do první osmičky dostat," zhodnotil zápasy vedoucí Vladimír Soukup.

Rakovník: Pospíšil (Vágner) – Krejčí, Mikeš – Klaus, Douda, Nosek – Vyskočil, Veselý – Hegenbart, Kounovský, Ambroz – Pfejfer, Kříž – Ságner, Bauer, O. Gebhart – Kozák, Pilík, Pechanec. Trenér Tomáš Bodinger.

JAK TO VIDĚL HRÁČ MICHAL KOTÁL V ŠATNĚ, NA LEDĚ I V HLEDIŠTI

Odpovídá výsledek hře? Měli jsme vyhrát, zatím to byl nejslabší soupeř, ale někdy si to musíš vybrat…
Fanoušci/atmosféra: Na to, že jsme hráli v sobotu místo v neděli, tak velice slušný…
Jak se mi hrálo: Já toho moc nenahrál (smích), v rohu jsem měl boxerský zápas…
Náš kolektivní výkon: Nebylo to ono, vše nám utíkalo, prostě zápas blbec.
Hráče zápasu si dnes zaslouží: Pochvalu zaslouží Ondra Kozák.
Zajímavost z utkání: Nevím, jestli zajímavost, ale nečekaný odraz puku od plexiskla umožnil soupeři vsítit dost laciný gól na 4:4 v závěru utkání.
Stín zápasu: Asi určitě moje vyloučení a následný trest na tři zápasy, ale ten hráč si to zasloužil (smích).
Hláška (motto) dne: V tomto zápase žádná hláška ani nepadla, nálada nebyla dobrá… Když to nejde, tak to nejde…