„Je pro mě čest že jsem si v sedmnácti letech mohl zahrát extraligu. Chodil jsem na tréninky jako sedmý nebo osmý bek. Pak jsem jako sedmý bek jel na zápas do Liberce, ale dvě třetiny jsem nehrál. Náhle dostal Martin Ševc trest do konce utkání, tak mi pan Rulík řekl, ať se nachystám a připravím, že půjdu do zápasu,“ prozradil v rozhovoru pro klubový web nezapomenutelné momenty z prvního startu Moravec. A dodal: „Kdyby Švícko nedostal trest do konce utkaní, tak bych asi do zápasu nenaskočil. Byl jsem zaskočený a hodně nervózní, ale během zápasu to odešlo.“

Teď Moravec doufá, že po úvodních testech s Libercem, Karlovými Vary a Hradcem Králové přijdou další minuty na ledě.

„Snažím se pracovat na každém tréninku na sto procent. Kluci mě přijali úplně suprově, za to jim moc děkuji. Pro mě to pak bylo všechno o něco snazší. Zkušenosti si beru úplně od každého obránce v týmu, vždy za mnou někdo dojede, poradí mi co a jak, jestli jsem to udělal dobře nebo ne. Každou radu si beru k srdci a snažím se pak věci dělat tak, jak mi říkají,“ pokračoval havlíčkobrodský rodák.

A jak je na tom Moravec na ledě? Útok mu cizí není. „Nejdůležitější je určitě hra v obranném pásmu, a když můžu, tak si rád zaútočím. Jsem nesmírně rád, že jsem tu šanci dostal a chtěl bych moc poděkovat trenérům, jak z áčka, tak z juniorky i dorostu. I panu Vrbatovi a panu Nedorostovi,“ uzavírá Moravec. Co předvede dál? 

David MORAVEC
Narozen: 18. září 2003
Post: obránce
Hůl: levá
Kariéra: HC Dukla Jihlava, BK Mladá Boleslav
Zápasy v ELH: 3 (0 bodů, +/-: -1)