Slavoj Velké Popovice A - HC Rakovník 3:6 (1:0, 0:4, 2:2)

Z běžné sestavy mladších žáků Rakovníka bylo k dispozici pouze osm hráčů, a tak se museli trenéři poohlédnou po posilách, tedy vrátit hráče, kteří sice patří do mladších žáků, ale zpravidla již nastupují ve starším týmu. A tak Gebhart se Zikmundem posílili mladší tým a na ledě byly jejich zkušenosti z těžších „starších“ zápasů notně znát. Jejich výborný výkon strhl také ostatní spoluhráče a domácí tým, který se zaslouženě vyhřívá na šestém místě tabulky, se nestačil divit. První třetina ještě dopadla podle představ domácích, i když vedli pouze o jediný gól, ale druhá třetina už ukázala sílu jejich rakovnického soupeře. Ve čtvrté minutě této části hry doklepl Gebhart puk do sítě a bylo srovnáno, v šesté minutě Zikmund nastřelil domácího hráče tak šikovně, že se puk odrazil do sítě. Pak ještě stejný rakovnický hráč gólově dokončil své sólo a Gebhart svou druhou brankou ukončil rakovnickou „třetinu snů“.

Třetí třetinu začali domácí zvýšeným úsilím a pečlivější obranou, ale v desáté minutě Zikmund přece jen zvýšil na rozdíl čtyř branek a hosté mohli uvažovat o překvapivém vítězství. Domácí sice brzy kontrovali, ale neúnavný Truksa svou přesnou trefou znovu poslal hosty do většího gólového trháku. Zklamaní domácí už jen korigovali 13 vteřin před koncem.

„Zařazení dvou hráčů, kteří sice patří do mladší kategorie, ale většinou hrají za starší, se ukázalo jako rozhodující. Dík ale patří všem ostatním i trenérům za taktiku vedoucí ke krásnému vítězství,“ netajil se chválou vedoucí mužstva Pavel Veselský.
Branky:Zikmund 3, Gebhart 2, Truksa.
Nahrávky: Staněk 2, Povolný, Šíma.
HC Rakovník: Noll - Povolný, Šíma – Linc, Týče - Vopravilová, Truksa, Zíka - Gebhart, Zikmund, Staněk.
Trenér: Vladimír Kapoun.

Sláva Pilík