Mladá Boleslav – Rakovník 10:5 (1:4, 2:3, 4:1)

„Dali jsme osm gólů a prohráli jsme 10:5," s takovou bilancí by nebyl spokojený nikdo. Smutnil vedoucí týmu Vladimír Soukup.
Když vstoupili Rakovničtí na led, dostali hned pecku na mantinel. Takhle to v Boleslavi začalo. Nic proti pravidlům, klasický tvrdý hokej, na který hosté nebyli připraveni. Domácí měli ve svých řadách navíc pět hráčů z bývalé ligy.

Ve čtvrté minutě sice otevřel skóre po nahrávce Pfejfera Douda, ale záhy odpověděli i domácí – 1:1. Po tvrdé pětiminutovce a hrubé chybě se dostala Boleslav do vedení. Rakovník se nestačil divit, jak byl soupeř rozjetý a do šatny tam byly čtyři fíky – 4:1.

Na to, jak katastroficky to s hosty vypadalo, do druhé třetiny nastoupili odhodlaně a výborně hrající Kounovský snížil na 4:2. Jenže smolný vlastní gól pak všechny naděje na zvrácení výsledku rozprášil.

Rakovnickým šly sice přihrávky, ale všechno tahali až do kuchyně a ne a ne překvapit brankáře, který není zrovna z těch nejlepších. Po dalším vlastenci – nechtěné teči, už to vypadalo na ručník.

V závěru třetiny dal ještě šanci trenér Tomáš Bodinger Pechancovi, který šel místo Grilla do druhé lajny, a ten se mu odvděčil dvěma rychlými góly – 6:4.
Poslední část začala nadějně jen do doby, než si hosté vsítili třetí vlastní gól a bylo vymalováno. Domácí se zastavili až u kulaté desítky. V poslední minutě zápasu skóroval hattrickem Pechanec a postaral se alespoň o jediný světlý okamžik duelu ze strany Rakovníka.

„Spokojeni rozhodně nejsme. První přípravný zápas byl super a pak šla výkonnost kluků dolů. Určitě nám nepřidalo ani krátké a úzké kluziště, kde jsme chvílemi se zkušenými hráči lítali jak papír ve větru. Další věc je, že dáme venku osm branek, ale tři do vlastní sítě a prohrajeme. Chyběl nám moment překvapení, vyzkoušet brankáře. Občas byly naše útoky překombinované," ohlédl se za zápasem vedoucí Vladimír Soukup.