HC Rakovník –  HC Černošice 5:4 (2:0, 2:0, 1:4)

Rakovník začal dobře a pět minut svého soupeře mlel. Ve 4. minutě našel před prázdnou brankou Kounovský Kozáka a bylo to 1:0. Hosté nastřelili tyč, to samé se povedlo i Kounovskému. Vynahradil si to v 15. minutě, kdy využil akci Vyskočila s Hegenbartem – 2:0.

Druhá třetina začala poněkud pochmurně, když musela na zimák sanitka, která odvezla hostujícího hráče, jenž se srazil s Kotálem čelem a upadl. Od té doby začal mírný masakr na ledě. Tři hráči Černošic byli jak smyslů zbavení, chodili do všeho, lokty často mířili na hlavu a krk. Domácím to evidentně nevyhovovalo.

Dokud to šlo, domácí chtěli ještě nastřílet nějaké ty góly a povedlo se. Během dvou minut se trefil Bauer a Ságner a náskok 4:0 se zdál být dostačující, což potvrdil v závěru třetiny i Pospíšil třemi zákroky.

Aby toho nebylo málo, přijela sanitka podruhé. Hostující hráč si zlomil kotník o mantinel, když skočil rakovnickému pod nohy, ten to ale čekal a uhnul.
Poslední dvacetiminutovka se domácím nepovedla. Hned zpočátku dostali během třinácti vteřin dva góly. To je unikát – 4:2. Hosté začali víc bruslit a ještě přitvrdili, což vyústilo v další gól. Rakovník zareagoval, až když Klaus vyhrál buly a puk se dostal k Doudovi, jenž se postaral o krásnou branku do šibenice – 5:3. Sanitka musela na led ještě do třetice, když dostal trochu nabančíno Hegenbart a poranil si koleno.

Dvě minuty před koncem ještě hosté snížili na 5:4 a odvolali gólmana. Měli dvě šance, ale puk minul v obou případech branku, proto si domácí vedení udrželi a první místo v tabulce taky.

Rakovník: Pospíšil (Vágner) Krejčí, Mikeš Klaus – Douda, Nosek – Pfeifer, Vyskočil – Hegenbart, Kounovský, Kozák – Kotál, Kříž – Ságner, Bauer, Gebhart O. – Gebhart M., Volentič, Pechanec, Pilík. Trenér Tomáš Bodinger. Diváků: 460, vyloučení: 6/6.

Pravidelná rubrika rakovnického hokejisty

JAK TO VIDĚL HRÁČ MICHAL KOTÁL
V ŠATNĚ, NA LEDĚ I V HLEDIŠTI…

Odpovídá výsledek hře? První dvě třetiny jsme hráli dobře, 3. třetina byla z naší strany špatná, takže to mohlo dopadnout i jinak, nakonec jsme rádi za tento výsledek.
Fanoušci/atmosféra: Podle mého názoru letošní rekord. Možná i přes 500 diváků, děkujeme!
Jak se mi hrálo: Hraju pořád s poraněnými žebry, takže to odpovídá i hře… Půl zápasu jsme navíc odehrál na jiném noži (praskl mi).
Náš kolektivní výkon: Hra nebyla špatná, ale třetí třetina nám vůbec nevyšla, musíme se toho vyvarovat a naladit formu na play-off.
Hráče zápasu si dnes zaslouží: Dneska dobře hráli kluci ze třetí lajny, hlavně útočníci a  Petr Kounovský.
Zajímavost z utkání: Hráč z Černošic, vysoký bek (bílá helma), číslo nevím, ale vyhrál titul se Slavií.
Stín zápasu: Zmiňovaná třetí třetina.
Hláška dne: Chceme vyhrát soutěž.