HC Rakovník – HC Příbram 9:4 (3:2, 4:0, 2:2)

Hosté dostáli roli favorita pouze v úvodních minutách. V padesáté vteřině se už skoro Příbramští radovali, ale Krása bravurně chytil. O několik minut později hráli hosté v početní převaze. A když nedokázali využít přesilovku 5:3 udeřilo na druhé straně. Gólovou akci začal Gebhart, našel Mullera a ten našel přesnou přihrávkou hůl Šešiny – 1:0.

Domácí se radovali z vedení pouhé dvě minuty – 1:1. Nesložili zbraně a přidali na otáčkách. Skóre se pohnulo až v čase 17:08. Rakovnický Rambousek zpětnou přihrávkou nabil na modrou čáru Baničovi – 2:1. O půlminuty později aktivní Rambousek našel Doudu – 3:1. Hostů se podařilo necelé dvě minuty před koncem snížit – 3:2.

Rakovničtí měli ze vstupu do druhého dějství trochu obavy, ale ty se nakonec ukázaly jako zbytečné. Ve 22. minutě na rozdíl dvou branek zvýšil po přihrávce Ságnera Šešina 4:2. Vzápětí měl pátý gól na své holi Pištěk, ale nedal. Snaha se hostům upřít nedá, ale Rakovničtí měli jednoduše svůj den a to ukázali v poslední desetiminutovce druhé třetiny. Hosty totálně na kolena srazil Ságner – 5:2. V tu chvíli nevěděla Příbram co hrát, na ledě jednoznačně dominoval HC Rakovník. Ve 34. minutě připravil Muller střeleckou pozici pro Šešinu – 6:2. Před závěrečnou sirénou si ještě trojice Rambousek, Douda, Vobr pohrála s příbramskou defenzívou, když posledně jmenovaný zasunul puk do odkryté svatyně – 7:2.

V poslední třetině chyběla rakovnickému mužstvu větší koncentrace, ale i tak se diváci bavili. Neuběhli ani necelé tři minuty a domácí znovu skórují po velmi pěkné akci, kdy Šešina spolu se Ságnerem připravili ideální střeleckou pozici pro Kotála – 8:2. O minutu později vybídl Vobr Doudu – 9:2. Stadionem v tu chvíli znělo „Deset, deset, deset…“. Přání diváků mohl vyplnit Douda, ale na hostujícího brankáře po samostatném úniku nevyzrál. Naopak to byli už pouze hosté, kterým se podařilo postupem času zkorigovat na 9:4.

„Mužstvo dnes šlapalo a hrálo velice dobře. Svými kvalitními zákroky nás podržel i brankář Krása,“ vyjádřil se k nedělnímu duelu pro Rakovnický deník vedoucí A – mužstva Vladimír Soukup.

HC Rakovník: Krása – Hošek, Muller – Kotál, Šešina, Ságner – Karel, Banič – Rambousek, Douda, Vobr – Mikeš, Lis – Pištěk, Macháč, Gebhart – Brejník, Brotánek.
Trenér: Zdeněk Hrabě.
Vedoucí mužstva: Vladimír Soukup