HC Příbram - HC Rakovník 5:4 sn (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)

Na začátku zápasu dostal Rakovník výhodu přesilové hry, ale Banič odcházel v klidu střídat, když jeho hráč jel pohodlně sám na Jirátka a nadvakrát otevřel skóre - 1:0. Radost domácích trvala pouze minutu. Pokračující přesilovku totiž využil střelou od modré Opat, po ose Noska a Vyskočila –1:1.

Rakovník přebral pomalu otěže zápasu, nastřelil tyč a dobře dvakrát jeli hosté sami na brankáře. I Jirátko musel být v pohotovosti. Po první přestávce nasadili hosté razantnější tempo, a to se jim vyplatilo. V čase 21:18 je poslal do vedení Rambousek po chytré nahrávce Kounovského, jenž vybagoval gólmana - 1:2.

Ve 37. minutě ujížděl Kounovský, ale byl hákovaný Šlemendou. Bylo nařízené trestné střílení a Kounovský dostal možnost opakovat svůj nájezd nerušen. Zakončení však nezvládl, a tak se skóre změnilo až o minutu později, kdy se k dorážce po akci Ullricha s Ambrozem dostal Hoffmann a prostřelil jak padajícího obránce, tak i brankáře domácích - 1:3.

Poslední třetina nabídla všem divákům zajímavou podívanou. Příbram dostala hned na začátku výhodu přesilovky 5 na 3, kterou nedokázala využít. Když pak rakovnický Vyskočil využil hrubou chybu v rozehrávce domácího brankáře Vávry, zdálo se být o vítězi rozhodnuto - 1:4.
Bohužel pro Rakovník v 52. minutě domácí snížili na 2:4 a aby toho nebylo málo, o tři minuty později hráli Příbramáci po sérii vyloučení přesilovou hru 4 na 3, čehož využil svým druhým gólem v zápase Cmunt – 3:4.

Po návratu z trestné lavice se dostal do brejku Ullrich, ale domácí podržel Vávra a dal tak možnost posledního náporu. Kontaktní gól a domácí byli při chuti. Rakovník se jen bránil a přišlo něco neskutečného, takový je ale hokej.

V poslední minutě se při power-play domácích Rakovník pokusil trefit odkrytou branku, ale bylo z toho jen zakázané uvolnění a hra se tak stěhovala opět do obranné třetiny hostů. Do konce zbývaly pouhé 2 vteřiny, a tak asi nikdo už nedoufal v bodový úspěch. Ale celý stadion a obzvláště borce Rakovníka doslova šokoval Cmunt, když vsítil třetí gól přímo z buly.

Došlo na nájezdy a v těch byl Rakovník doslova tragický. Ullrich ani Hoffmann se netrefili, od domácích to bylo naopak 2:0 (Jobek a Mácha), takže se třetí série ani nejela.

„Smůla. Kdybychom dali polovinu našich šancí ve fázi, kdy jsme byli lepším týmem, nemohli jsme tady prohrát. Vedeme 4:1 a necháme si dát takové góly. Z Příbrami jsme měli přivézt více bodů než jen jeden,“ nebyl moc nadšený vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Branky: 1. Cmunt (Procházka), 53. Komínek (Valášek), 55. Cmunt (Procházka), 60. Cmunt, 60. Jobek - 2. Opat (Vyskočil, Ambroz), 22. Rambousek (Kounovský), 38. Hoffman (Ambroz, Ullrich), 46. Vyskočil. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Střely: 37:18 (4:4, 12:7, 21:6). Rozhodčí: Ondráček - Frühauf, Jelínek. Diváci: 165.

HC Rakovník: Jirátko (Vágner) – Mikeš, Kotál – Nosek, Klaus, Douda – Banič, Krejčí, Ságner – Kounovský, Rambousek – Vyskočil, Opat, O. Gebhart – Hoffmann, Ambroz, Ullrich – Volentič, Lipold, M. Gebhart. Trenér Tomáš Bodinger.

K dalšímu mistrovskému zápasu zajíždí Rakovničtí opět ven, tentokrát do Mladé Boleslavi, kde se utkají s místní rezervou. Doma pak přivítají Vlašim.