HC Černošice – HC Rakovník 9:6 (4:2, 3:2, 2:2)

Rakovničtí v Černošicích sice inkasovali devět branek, odevzdaným výkonem ale rozhodně nepůsobili. A rozhodně ne v úvodu zápasu. Hned po úvodní buly, kterou vyhráli sice domácí, zahrozil rakovnický Ságner, chvilku nato se do dobré šance dostal Chvojka, ale ani jeden svoji šanci neproměnil.

„Je už to smůla. Nám to tam snad nespadne a nespadne," nechal se slyšet Vladimír Soukup, vedoucí rakovnického mužstva. Naopak domácí využili hned první příležitosti, a to během přesilové hry v páté minutě – 1:0. Vstřelená branka navíc domácí nabudila, najednou začali daleko více kombinovat a bruslit. Druhý úder přišel v osmé minutě, kdy domácí znovu využili přesilovku – 2:0. Zhruba v polovině první třetiny bylo ale ještě hůř. V jedenácté a dvanácté minutě domácí zvýšili na 4:0. „Bylo to hodně zlé, čtyři branky, to je moc. Defakto bylo po hokeji. Jenže klobouk dolů před kluky. Ti to nezabalili, naopak bojovali," popsal dění Vladimír Soukup.

V šestnácté minutě snížil Ságner, minutu před koncem první třetiny rozvlnil domácí síť Mikeš – 4:2. Rakovničtí se tak vrátili zpět do zápasu. „Co se dělo v kabině, nevím, nezúčastnil jsem se toho. Ale do druhé třetiny jsme vstoupili dobře, ovšem branku jsme nedali," řekl Vladimír Soukup. A tak zase udeřili domácí v přesilové hře – 5:2. V šestadvacáté minutě se pak Černošice dostaly znovu do čtyřbrankového náskoku – 6:2. Ani za tohoto stavu to ale Rakovničtí nezabalili a dokázali znovu snížit, když se nejprve prosadil Bauer, následně Mikeš – 6:4. Ovšem pět minut před závěrem třetí třetiny Černošice navýšily svůj brankový náskok – 7:4.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe domácím, kteří se znovu dostali do čtyřbrankového vedení – 8:4. Rakovničtí sice dokázali ihned odpovědět přesným zásahem Krejčího 8:5, ale jiskřičku naděje domácí uhasili devátým gólem. V závěru pak už jen upravil na konečných 9:6 Mikeš.

„Věřím, že smůlu už prolomíme. Kádr zůstal téměř stejný, kluci rozhodně nezapomněli hrát hokej, mužstvu se věří. Je už to fakt smůla, branky střílí hlavně obránci. Ze šesti vstřelených branek dali útočníci jen dvě branky," nechal se slyšet Vladimír Soukup.

Rakovničtí v sobotu přivítají na zimním stadionu v Rakovníku Benešov, začátek utkání je v 17.30 hodin.

HC Rakovník: Pospíšil (Burgr) – Vošta, Vyskočil – Ságner, Kounovský, Chvojka – Krejčí, Mikeš – Gebhart M., Ambroz, Cukr – Zuska, Kotál – Grill, Bauer, Gebhart O. – Větrovec – Pechanec. Trenér: Jan Svitavský