Kolik se na zápas přišlo podívat lidí?
S účastí diváků jsme byli vysoce spokojeni, opravdu nečekaná divácká kulisa. Stadion už dlouho nebyl takhle plný. Přišlo něco kolem pěti set platících diváků, takže počítám, že tak pět set padesát celkem. Chtěl bych poděkovat všem, kteří přišli a podpořili akci HC Rakovník. Jsem rád, že jsme ukázali, že v Rakovníku máme sportovní diváky, kteří mají rádi hokej. Akorát to zklamání z výsledku musíme nějak vydýchat.

Asi nepřišli pouze místní lidé…
Podle mě mohli přijet lidé z celého regionu, z obcí. Snažili jsme se to medializovat prostřednictvím tisku a plakátů. Tato kampaň, řekl bych, vyšla. Divácká kulisa byla opravdu nádherná.

A jak to tedy celé z pohledu organizace dopadlo?
Bylo to vysoce hodnoceno i představiteli z českého hokejového svazu a pracovníky reprezentace. Celkem nám věřili a my jsme z pohledu organizace nezklamali. Všechno klapalo bezvadně. Chtěl bych poděkovat sponzorům, kteří přispěli. Bylo potřeba koupit nějaké ovoce, zeleninu a vody. Také občerstvení pro rozhodčí, a to se všechno podařilo sponzorsky zajistit. Pochvalu zaslouží také rakovnický kameraman pan Hurt, který nezklamal a odvedl dobrou práci při natáčení záznamu, který se pak musel odevzdat.
Kladně hodnocené bylo také hraní státních hymen, které jsme pojali trošku netradičně. Domluvili jsme se s panem Polánkem, jenž je místní rodák a má konzervatoř. Ten se svým kolegou vystoupil na ledě, kde na housle a elektronický klavír odehrál na živo jak hymnu ruskou, tak i českou.

To se muselo divákům líbit…
Myslím, že byli příjemně překvapeni, hudba se stadionem krásně nesla. Pak přišlo na řadu slavnostní vhození puku, což provedl starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl, který po zápase také ocenil nejlepší hráče.

Vstupné jste ponechali stejné jako na ligové zápasy. Výtěžek zůstane HC?
Ano, cenu jsme ponechali. Nechtěli jsme peníze nějak dolovat. Já si stejně myslím, že cena návštěvnost neovlivnila. Podle mého názoru, ať by byla vyšší nebo nižší, kdo chtěl přijít, tak stejně přišel. Výtěžek půjde ve prospěch HC.

Co byste řekl k samotnému utkání?
Atmosféra byla vynikající, akorát si myslím, že diváci byli z vlastního průběhu trošku zklamaní. Po první třetině se prohrávalo nula dva, což ještě hratelné je, ale pak jsme dostali i třetí gól a skóre se nakonec vyhouplo až na nepříjemných nula osm. Diváci se tedy nedostali do varu. Utkání se od druhé třetiny zvrtlo v takovou exhibici ruského týmu, který české hráče docela vysoko přehrával. Takže určitě zklamání z výsledku tady bylo, protože i já jsem čekal, že diváci si zabouří, zafandí. Ale za stavu jedna, dva, tři, čtyři nula se těžko fandí. Diváci to vzali trošku komorně. To znamená, že to poctivě odstáli.

Jaké bylo závěrečné hodnocení?
Hodnocení v rámci trenérů nebo pracovníků svazu znělo tak, že tímto způsobem se reprezentace dělat nedá. Ztrácí to určitý systém. Bylo z toho trošku rozčarování, i když dost lidí předpokládalo, že ten výsledek takový bude. Nejsou to náhody, že by reprezentace v mládeži takhle propadala. To je stejné jako dvacítka, která se Švédskem dostala na mistrovství světa deset gólů.