David servis Č. Budějovice –  HC Rakovník 8:2 (0:0, 4:1, 4:1)

Tamní hala a stadion byly moc krásné, ale kanadské rozměry plochy byly poněkud netradiční. Vlastně dost. Obranná pásma byla hrozně malá a střední naopak velké.

„Tohle jsem ještě neviděl. V Mladé Boleslavi mají také kanadské rozměry, ale nemají tak velké střední pásmo. Je jasné, že tohle nás trochu překvapilo a domácí na tomto place umí mnohem lépe zahrát," podotkl vedoucí týmu Vladimír Soukup.

Kromě toho, že s Rakovníkem nemohlo odjet několik defenzivních hráčů, na ledě byl Luboš Rob, který byl samozřejmě u všech domácích gólů, na tři dokonce nahrál.

Od prvních minut diktovaly tempo Budějovice, několikrát zasahoval Pospíšil, ale po několika minutách už se osmělili i hosté. V šancích se ocitl Gebhart, Ságner, Kotál a samozřejmě i Kozák, kterému snad zvlhnul střelecký prach. Hned v první minutě druhé třetiny už domácí umístili puk do sítě a pokračovali vesele dál. Ve 23. minutě nařídil rozhodčí trestné střílení ve prospěch domácích za sekání před brankou, kde byl hlouček lidí. Naštěstí Pospíšil tuto „zajímavost" ze strany sudího zlikvidoval.

Jenže co na plat, když Budějovice daly branky ze hry. Když to bylo 4:0, nastřelil Klaus tyč a pak promluvil i Rakovník. Kounovský vrátil puk zpět k modré na Pfeifra, který napálil puk do horního rohu – 4:1.

Ani třetí třetina nepřinesla zlepšení a hlavně ani recept, jak se dostat domácím na kobylku. Rakovník byl horší a dostal další čtyři branky, navíc musel hrát bez kapitána Doudy, který si poranil krční páteř. Korekci výsledku, která už bohužel nic neznamenala, udělal po spolupráci s Vyskočilem Kounovský, který zavěsil svým backhandem – 8:2.

„Soupeř byl dobrý, nepopíráme. Ale do karet jim hrály pro nás jiné a v podstatě neznámé rozměry plochy, ale i fakt, že jsme jeli v okleštěné sestavě. Pak se navíc zranil Douda. Myslím, že kdybychom byli v plné sestavě, určitě bychom je porazili. Ale kdo ví, jak bude složení vypadat ve středu, alespoň že budeme hrát doma, to by mohlo být plus," dodal závěrem k prvnímu zápasu ve skupině Soukup.

Další utkání sehraje Rakovník doma ve středu 
12. března od 18:00 hodin na rakovnickém zimním stadionu a fandit můžete přijít i vy.